World History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Anila Moparthi 10 Lincoln-Way East 7 1.0079.9%
7 Arjun Nageswaran 12 Stevenson 7 1.0062.8%
3 Samuel Go 10 IMSA 3 1.0062.1%
3 Austin Zeilstra 9 Timothy Christian 3 1.0080.3%
6 Jack Casey 11 Springfield 7 0.8668.9%
6 Liam Starnes 12 Barrington 7 0.8647.9%
6 Eli Tsung 12 Carbondale 7 0.8675.6%
6 Eric Webb 12 Sandburg 7 0.8655.2%
5 Chinmay Bhogilal 12 Metea Valley 6 0.8379.0%
5 Justin Abel 12 Auburn 7 0.7171.3%
5 Nick Barry 12 Glenwood 7 0.7173.0%
5 Alex Crowell 10 Auburn 7 0.7178.2%
5 Archan Das 12 IMSA 7 0.7173.0%
5 Jared Dong 10 IMSA 7 0.7184.4%
5 Aidan Glasgow 12 Williamsville 7 0.7181.4%
5 Mansi Kadiwala 11 Maine East 7 0.7196.9%
5 Rohan Kher 9 Barrington 7 0.7155.8%
5 Kaya Kozlowski 10 Leyden 7 0.7196.9%
5 Jonathan Lau 12 University Lab 7 0.7155.4%
5 David Lingan 12 Sandburg 7 0.7177.9%
5 Aston Martin 12 Belvidere 7 0.7198.1%
5 Alex Sidler 12 Lincoln-Way East 7 0.7181.9%
5 Kelly Tsogtjargal 11 Maine East 7 0.7161.4%
5 Andrey Vlasov 10 Stevenson 7 0.7194.2%
5 Charles Young 9 Barrington 7 0.7164.6%
2 Tom Foster 12 Belvidere North 3 0.6766.7%
2 Megan Wang 10 Fremd 3 0.6796.5%
4 Luis Angeles 11 Auburn 7 0.5768.7%
4 Eli Asplund 12 ROWVA 7 0.5767.7%
4 Hannah Beezie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5780.1%
4 Noah Brusky 11 Riverton 7 0.5779.9%
4 Matthew Colson 12 Belvidere 7 0.5792.3%
4 Saketh Dontaraju 10 IMSA 7 0.5758.0%
4 Soren Gjesfjeld 9 Bloomington 7 0.5749.5%
4 Dylan Hembrough 11 Williamsville 7 0.5771.0%
4 Michael Hunding 11 IMSA 7 0.5793.0%
4 Arjun Kala 10 University Lab 7 0.5783.2%
4 Greg Kwan 12 Lincoln-Way East 7 0.5791.8%
4 Daniel Martin 10 Sycamore 7 0.5790.3%
4 Luke Meacham 11 Lincoln-Way East 7 0.5772.1%
4 Daniel Park 12 Glenwood 7 0.5751.8%
4 Jack Piros 9 Homewood-Flossmoor 7 0.5782.6%
4 Alex Schapiro 12 Francis Parker 7 0.5791.9%
4 Aarya Singh 10 Barrington 7 0.5765.4%
4 Shreyas Singh 9 University Lab 7 0.5774.5%
4 Madison Stasch 12 Benet 7 0.5789.9%
4 Nathan Webster 9 Lincoln-Way East 7 0.5794.2%
3 Sam Alahi 11 Illinois Valley Central 7 0.4370.0%
3 Brock Berg 11 Herscher 7 0.4392.6%
3 Allison Boertlein 11 Sandburg 7 0.4388.9%
3 Aayush Desai 11 Waubonsie Valley 7 0.4390.8%
3 Jonah Gross 12 Francis Parker 7 0.4380.7%
3 Alonso Gutierrez de Velasco 12 Lincoln-Way East 7 0.4383.9%
3 Em Johnson 11 IMSA 7 0.4393.1%
3 Janaki Kapadia 10 University Lab 7 0.4360.5%
3 Kaitlyn Kenney 11 Sandburg 7 0.4396.1%
3 Arnav Khanna 12 Waubonsie Valley 7 0.4375.6%
3 Connor Koy 11 New Trier 7 0.4392.4%
3 Gavin Markoff 11 Herscher 7 0.4375.7%
3 Tony Martin 12 IMSA 7 0.4394.1%
3 Colin McLaughlin 9 Loyola Academy 7 0.4371.1%
3 Marta Narag 11 Carbondale 7 0.4397.0%
3 Dev Patel 10 Lincoln-Way East 7 0.4370.5%
3 Armin Pazooki 11 Sandburg 7 0.4360.4%
3 Jason Qin 10 IMSA 7 0.4383.6%
3 Madeline Santori 12 Lincoln-Way East 7 0.4384.9%
3 Joe Schwister 11 Latin School 7 0.4393.1%
3 Gunnar Tejes 11 Herscher 7 0.4396.1%
3 Sebastian Valenzuela 12 Latin School 7 0.4391.8%
3 Jaden Welch-Jani 10 Glenbrook South 7 0.4398.6%
3 Isaiah Wing 12 Granite City 7 0.4382.7%
3 Geoffrey Wu 12 Naperville North 7 0.4378.2%
3 Allie Yang 12 Hinsdale Central 7 0.4376.3%
3 Lawrence Zhao 11 University Lab 7 0.4368.5%
1 Jeremiah Anema 9 Timothy Christian 3 0.3354.6%
2 Jonny Abraham 11 Stevenson 7 0.2977.7%
2 Sam Ayodiran 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2982.5%
2 Kilian Barth 12 Glenwood 7 0.2987.0%
2 Robert Bianucci 12 Sandburg 7 0.2983.1%
2 Nick Butchee 11 Granite City 7 0.2994.7%
2 Zelalem Ebert 9 Sandburg 7 0.2975.9%
2 Kevin Forman 11 Lake Forest 7 0.2990.1%
2 Oliver Gaddis 11 Riverton 7 0.2994.0%
2 Kaushik Gollaumdi 9 Barrington 7 0.2990.0%
2 Mark Gonzalez 11 Loyola Academy 7 0.2958.3%
2 Alexander Kirages 11 Lake Forest 7 0.2986.5%
2 Judson Lam 12 Naperville North 7 0.2976.2%
2 Thomas Lu 10 Fremd 7 0.2951.2%
2 Lisa Lukasz 12 Maine South 7 0.29100.0%
2 Sanaiya Luthar 10 Latin School 7 0.29100.0%
2 Anthony Malysz 12 Sandburg 7 0.2991.5%
2 Sinecio Morales 10 Auburn 7 0.2994.7%
2 Trey Moulton 12 Glenwood 7 0.2984.2%
2 Karl Peterson 12 Sycamore 7 0.2983.1%
2 Devam Shah 11 Leyden 7 0.2998.4%
2 Colin Stewart 10 Barrington 7 0.2985.8%
2 Shayne Tieman 11 Granite City 7 0.2983.5%
2 Tejas Vadali 12 Latin School 7 0.2977.7%
1 Alberta Grinston 10 IMSA 4 0.2582.8%
1 Ben Salemi 12 Maine East 4 0.2587.7%
1 Alexandra Anderson 9 Lake Forest 7 0.14100.0%
1 Caleb Campbell 12 Danville 7 0.14100.0%
1 Rocky Daehler 12 Maine South 7 0.14100.0%
1 Matthew Garchik 12 Francis Parker 7 0.1484.6%
1 Spandan Goel 11 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Matthew Griesmeyer 11 Loyola Academy 7 0.14100.0%
1 James Grove 11 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Michael Karpov 10 Barrington 7 0.1453.7%
1 Theo Kokonas 12 Latin School 7 0.1468.5%
1 Aryan Mashruwala 12 Maine East 7 0.1482.2%
1 Sean McConville 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Eli Moog 11 Francis Parker 7 0.1472.2%
1 Sara Moore 12 Illinois Valley Central 7 0.14100.0%
1 Lily Relleke 11 Granite City 7 0.14100.0%
1 Hadi Rihawi 12 Maine East 7 0.1484.6%
1 Claire Shaffer 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Warren Sleevar 11 Danville 7 0.1450.4%
1 Franchesca Starecheski 12 Maine South 7 0.14100.0%
1 Andrew Wehmeyer 12 Lake Forest 7 0.14100.0%
1 Jadon Wing 11 Granite City 7 0.1456.1%
0 Andrew Asmus 9 Timothy Christian 3 0.00n/a
0 Giifti Benti 11 Carbondale 6 0.00n/a
0 Sofia Doroshenko 12 Leyden 4 0.00n/a
0 Shoorsen Gandhi 10 University Lab 7 0.00n/a
0 Sean Hickey 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Elliot Kovitz 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Jay Lee 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Vivek Panse 9 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Sam Starkenburg 11 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Jakub Ziolko 10 Leyden 7 0.00n/a