Physics

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Michael Karpov 12 Barrington 7 0.8665.6%
5 Hannah Burke 10 Woodlands Academy 7 0.7192.2%
5 Alex Crowell 12 Auburn 7 0.7174.1%
5 Eli Elterman 12 Latin School 7 0.7156.5%
5 Kaushik Gollaumdi 11 Barrington 7 0.7168.7%
5 Teigue Kelly 12 Waubonsie Valley 7 0.7186.1%
5 Sriram Koritala 11 Lisle 7 0.7178.0%
5 Sinecio Morales 12 Auburn 7 0.7157.8%
5 Connor O'Sullivan 12 Sandburg 7 0.7190.2%
5 Safiya Otry 12 Sandburg 7 0.7187.5%
5 Vasanth Visweswaran 11 Evanston 7 0.7164.1%
4 Adam Alexander 12 Glenbrook South 7 0.5770.9%
4 Clark Anderson 11 Carbondale 7 0.5789.6%
4 Karl Barnickol 11 Walter Payton 7 0.5763.8%
4 Rohan Kher 11 Barrington 7 0.5762.6%
4 Beckett Nikitas 10 Francis Parker 7 0.5792.4%
4 Jason Qin 12 IMSA 7 0.5758.1%
4 Vincent You 10 IMSA 7 0.5771.9%
3 Surya Bhamidi 12 IMSA 7 0.4387.7%
3 Sai Caliskan 10 Sandburg 7 0.4386.9%
3 Simon Le 10 Sandburg 7 0.4397.8%
3 Gabe Panner 12 Lincoln-Way East 7 0.4370.9%
3 Advayth Pashupati 10 IMSA 7 0.4371.4%
3 Rishabh Purayil 12 Glenbrook South 7 0.4392.7%
3 Brielle Rach 11 Auburn 7 0.4396.8%
3 Dillan Rinehart 12 Winnebago 7 0.4380.7%
3 Matias Roa 11 Walter Payton 7 0.4369.7%
3 James Schirano 10 Bloomington 7 0.4355.1%
3 Aarya Singh 12 Barrington 7 0.4367.6%
3 Pranav Singh 10 Metea Valley 7 0.4389.1%
3 Johanne Son 11 Metea Valley 7 0.4387.4%
3 James Valentinas 12 Glenbrook South 7 0.4380.9%
3 Stephen Walsh 11 IMSA 7 0.4370.3%
3 Charles Young 11 Barrington 7 0.4370.1%
2 David Bertolasi 11 Belvidere 7 0.2999.1%
2 Francis Brigoli 11 Centennial 7 0.2977.8%
2 Hatice Caliskan 11 Sandburg 7 0.2971.0%
2 Jocelyn Chan 10 Sandburg 7 0.2973.6%
2 Ivy Chen 12 Naperville North 7 0.2998.3%
2 Saketh Dontaraju 12 IMSA 7 0.2986.4%
2 Sophia Giampaolo 11 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Gideon Heltzer 11 Latin School 7 0.2994.3%
2 Jeev Hora 9 Metea Valley 7 0.2986.3%
2 Yusuf Jassim 12 Centennial 7 0.2994.2%
2 Angelo Karadimas 12 Glenbrook South 7 0.2983.0%
2 Timo Kiep 12 Francis Parker 7 0.2947.0%
2 Grant Koh 11 Francis Parker 7 0.2990.1%
2 Dylan Latek 10 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Caleb Lee 10 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Jay Lee 12 Carbondale 7 0.2986.4%
2 Kailyn Myers 9 Winnebago 7 0.2982.9%
2 Waverly O'Malley 12 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Ishaan Patel 9 Lincoln-Way East 7 0.2970.2%
2 Aryan Patil 10 Sandburg 7 0.2997.6%
2 Sarah Phan 12 Maine East 7 0.2984.7%
2 Jack Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2996.7%
2 Danial Pitafi 11 Carbondale 7 0.2999.6%
2 Dillon Robertson 11 Carbondale 7 0.2983.0%
2 Sadie Strong 11 Lake Forest 7 0.2986.5%
2 Sophia Stuart 10 Centennial 7 0.29100.0%
2 Gavin Twomey 12 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Derik Uzelman 10 Sandburg 7 0.2994.0%
2 Maya Whiteman 9 Woodlands Academy 7 0.2996.1%
1 Nolan Adam 12 Lincoln-Way West 7 0.1466.5%
1 Leo Auerbach 12 Francis Parker 7 0.1488.1%
1 John Augustyn 10 Benet 7 0.14100.0%
1 Addison Baker 11 Walter Payton 7 0.14100.0%
1 Aleksandar Bargoz 11 Maine East 7 0.14100.0%
1 Makenna Beaulin 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Dwij Bhatt 11 Fremd 7 0.1484.6%
1 Rodney Branch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Kayla Drajpuch 11 Evanston 7 0.14100.0%
1 Riona Duncan 12 Walter Payton 7 0.14100.0%
1 Nathan Ferin 12 Lincoln-Way East 7 0.1448.9%
1 Logan Florsheim 10 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Kiara Garcia-Reyes 10 Centennial 7 0.14100.0%
1 Cyril Girgis 10 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Margaret Glunz 9 Woodlands Academy 7 0.14100.0%
1 Anna Grigorescu 11 Evanston 7 0.1467.9%
1 Lincoln Hamid 10 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Tony Han 9 Carbondale 7 0.1496.5%
1 Merrick Hill 10 Winnebago 7 0.14100.0%
1 Ethan Krone 9 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Aiden Ledbetter 10 Carbondale 7 0.1488.1%
1 Huan Lin 11 Auburn 7 0.14100.0%
1 Bird Lollar 11 Bloomington 7 0.1486.0%
1 Cameron McCullough 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Mattias Mekonnen 10 Maine East 7 0.14100.0%
1 Samarth Mohan 10 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Anila Moparthi 12 Lincoln-Way East 7 0.1469.9%
1 Lukas Nagler 10 Lisle 7 0.1464.1%
1 Drew Nickless 10 Sandburg 7 0.1468.5%
1 Vivek Panse 11 Metea Valley 7 0.1493.7%
1 Dev Patel 12 Lincoln-Way East 7 0.1467.3%
1 Aarna Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Jules Roach 12 Barrington 7 0.1490.2%
1 Aanya Sahu 11 Woodlands Academy 7 0.1488.3%
1 Liam Sieland 11 Evanston 7 0.14100.0%
1 Evan Sparenberg 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Colin Stewart 12 Barrington 7 0.1468.5%
1 Noah Tabor 11 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Warner Vance 11 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Ethan Weiss 11 Latin School 7 0.1435.6%
0 Aayan Ali 11 Glenbrook South 7 0.00n/a
0 Henry Barbaro 12 Evanston 7 0.00n/a
0 Brooklyn Brester 10 Putnam County 7 0.00n/a
0 Ryan Dai 9 Carbondale 7 0.00n/a
0 Zelalem Ebert 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Chris Garcia 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Joseph Geovanes 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Soren Gjesfjeld 11 Bloomington 7 0.00n/a
0 Nathaniel Huang 11 IMSA 7 0.00n/a
0 Carson Jacobson 10 Winnebago 7 0.00n/a
0 Zaher Jalab 10 Sandburg 7 0.00n/a
0 Areen Krikorian 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Joshua Lee 11 IMSA 7 0.00n/a
0 Kaitlyn Leonard 9 Barrington 7 0.00n/a
0 Evan McClung 11 Glenbrook South 7 0.00n/a
0 Mickey McGrory 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Chloe Mensah 9 Woodlands Academy 7 0.00n/a
0 Annoshae Mirza 10 Francis Parker 7 0.00n/a
0 Vaughn Mitchell 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Felix Mundy-Mancino 12 Walter Payton 7 0.00n/a
0 Vikram Narasimhan 10 Waubonsie Valley 7 0.00n/a
0 Kate Ruhnke 12 Maine East 7 0.00n/a
0 David Scott 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a