Player Detail: New Trier

Paul Geiger (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Deepak Moparthi (Stevenson) Loss 4 8 200–1
4 Sean McKibben (Maine South) Win 14 3 201–1
6 Helena Shaheen (Sandburg) Loss 5 11 201–2
8 Ishan Shah (Metea Valley) Loss 5 11 201–3
10 Christopher Hara (Loyola Academy) Win 8 7 202–3
12 John Papas Dennerline (New Trier) Loss 5 8 202–4
14 Isabella Falsetti (Keith Country Day) Loss 8 11 202–5

Paul Geiger also played in 2016.


Cole Horvath (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 William Jiang (Auburn) Loss 6 8 200–1
4 Kyle Kierzyk (Wheaton Warrenville South) Loss 8 9 200–2
6 Nathaniel Bouchie (Homewood-Flossmoor) Win 10 6 201–2
8 Charley Rasmussen (Maine East) Win 10 4 202–2
10 Kristie Bodak (Keith Country Day) Loss 7 10 202–3
12 Patrick Jeon (New Trier) Loss 7 11 202–4
14 Christopher Hara (Loyola Academy) Win 8 7 203–4

Cole Horvath also played in 2017.


Patrick Jeon (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Diana Ulloa (Fenton) Win 10 2 201–0
3 Jonathan Suh (Wheaton Warrenville South) Loss 2 14 201–1
6 Prithiv Kumar (Bloomington) Loss 8 11 201–2
8 Dean Chou (Metea Valley) Loss 8 11 201–3
10 Evan Salmon (Maine South) Win 10 5 202–3
12 Cole Horvath (New Trier) Win 11 7 203–3
13 Marcel Dupont (UChicago Lab) Loss 5 6 203–4

Stephen Kochvar (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Kieran Kaempen (Metea Valley) Loss 3 10 200–1
4 Andrew Iliescu (Maine East) Win 15 3 201–1
5 Lily Hamer (Homewood-Flossmoor) Loss 6 12 201–2
8 Jimmy Nagai (Loyola Academy) Win 11 6 202–2
10 Owen Young (Maine South) Win 10 7 203–2
11 William Jiang (Auburn) Win 7 6 214–2
13 Nathan Cha (Stevenson) Win 6 5 205–2

Jimmy Lipsey (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Ana Pranger (Latin School) Loss 4 7 200–1
4 John Williams (Loyola Academy) Win 9 7 201–1
6 Julia Anderson (Wheaton North) Loss 5 12 201–2
8 Connor Reardon (St. Teresa) Loss 2 11 201–3
10 Lexie Kiamco (Fenton) Win 10 4 202–3
12 Meredith Pounds (Bloomington) Loss 4 12 202–4
14 Sonya Gupta (IMSA) Win 10 9 203–4

Jimmy Lipsey also played in 2013, 2014, and 2016.


John Papas Dennerline (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Atharv Garje (Hinsdale Central) Loss 1 15 200–1
4 Sanjay Ananthanarayan (Metea Valley) Win 12 1 201–1
6 Mac Mleczko (Wheaton Warrenville South) Win 10 7 202–1
7 Yaseen Mozaffar (Sandburg) Loss 1 6 202–2
9 Marcel Dupont (UChicago Lab) Loss 3 6 202–3
12 Paul Geiger (New Trier) Win 8 5 203–3
13 Kristie Bodak (Keith Country Day) Win 6 5 204–3

John Papas Dennerline also played in 2014, 2016, and 2017.


Jack Wagner (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Meredith Pounds (Bloomington) Loss 1 11 200–1
4 Seth Blithstein (Sandburg) Loss 2 9 200–2
6 Srini Pandiyan (Maine East) Loss 4 8 200–3
8 Christopher Hara (Loyola Academy) Loss 7 8 200–4
10 James Warshawsky (Carbondale) Loss 4 8 200–5
12 Sanjay Ananthanarayan (Metea Valley) Win 6 2 201–5
14 Evan Salmon (Maine South) Win 9 8 202–5

Jack Wagner also played in 2016.