Player Detail: Homewood-Flossmoor

Michael Bonthron (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Tatiana Novak (Latin School) Loss 7 8 210–1
4 Jackson Huttner (St. Charles East) Win 9 6 201–1
5 Advay Mahajan (Fremd) Loss 5 7 201–2
8 Sean McKibben (Maine South) Win 12 2 202–2
10 Nathan Cha (Stevenson) Loss 8 10 202–3
12 Tim Witek (Saint Viator) Win 14 3 203–3
14 Miles Ollee (Metea Valley) Loss 9 10 203–4

Michael Bonthron also played in 2016.


Ethan Bosch (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Claudia Danowski (Sandburg) Win 7 6 201–0
3 Matthew Lehmann (Barrington) Loss 1 16 201–1
5 Eddy Lee (Latin School) Loss 5 6 201–2
8 Aaron Sass (St. Teresa) Win 13 4 202–2
10 Jake Milner (Latin School) Loss 9 11 202–3
12 Rohin Bhasin (Metea Valley) Win 11 6 203–3
14 Steven Botsoe (Hinsdale Central) Loss 8 10 203–4

Ethan Bosch also played in 2016 and 2017.


Nathaniel Bouchie (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Alexandra Cordill (Bloomington) Loss 5 6 200–1
4 Peyton Pielet (Hinsdale Central) Loss 7 9 200–2
6 Cole Horvath (New Trier) Loss 6 10 200–3
8 Veronica Fischer (Loyola Academy) Win 10 2 201–3
10 Zach Podl (St. Charles East) Loss 9 10 201–4
12 Evan Salmon (Maine South) Win 11 6 202–4
14 Iram Hameeduddin (Fenton) Win 12 6 203–4

Nathaniel Bouchie also played in 2016.


Michael Gislason (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Marcel Dupont (UChicago Lab) Win 10 7 201–0
3 Julia Anderson (Wheaton North) Win 11 5 202–0
5 Olivia Lamberti (Stevenson) Win 11 8 203–0
7 Arpan Laha (Metea Valley) Win 10 6 204–0
9 Cole Timmerwilke (Auburn) Loss 3 16 204–1
11 Jack Mayer (Loyola Academy) Win 10 5 205–1
13 Sriharsha Marupudi (Metea Valley) Win 10 9 206–1

Michael Gislason also played in 2012, 2013, and 2014.


Lily Hamer (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Alex Reuter (Latin School) Win 12 7 201–0
3 Henry Roe (Auburn) Loss 6 10 201–1
5 Stephen Kochvar (New Trier) Win 12 6 202–1
7 Gretchen Coleman (Fremd) Win 8 5 203–1
9 Lilly Chavez (Auburn) Win 9 3 204–1
11 Michael Finnegan (Loyola Academy) Loss 5 8 204–2
13 Lauren Onel (UChicago Lab) Loss 4 9 204–3

Lily Hamer also played in 2016.


Lauren Torian (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Iram Hameeduddin (Fenton) Win 11 2 201–0
3 Pranav Sivakumar (IMSA) Loss 1 14 201–1
5 Delaney Bonacquisti (Keith Country Day) Loss 6 7 201–2
8 Srini Pandiyan (Maine East) Loss 6 9 201–3
10 Sean McKibben (Maine South) Win 13 4 202–3
12 Julia Anderson (Wheaton North) Win 10 9 203–3
14 Jake Milner (Latin School) Loss 5 14 203–4

Harri Wojcikowski (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Jonathan Suh (Wheaton Warrenville South) Loss 3 13 200–1
4 Diana Ulloa (Fenton) Win 11 3 201–1
5 Rohin Bhasin (Metea Valley) Win 7 4 202–1
7 Mathew Sebastian (Lisle) Loss 1 8 202–2
9 Shamsheer Rana (Stevenson) Win 4 3 203–2
11 Kyle Kierzyk (Wheaton Warrenville South) Loss 4 5 203–3
13 Mac Mleczko (Wheaton Warrenville South) Win 5 3 204–3