Player Detail: Auburn

Lilly Chavez (Ninth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Annelise Goldman (Loyola Academy) Win 7 4 201–0
3 Andrew Park (St. Charles East) Win 5 4 202–0
5 Owen Young (Maine South) Win 8 5 203–0
7 Jonathan Suh (Wheaton Warrenville South) Loss 2 12 203–1
9 Lily Hamer (Homewood-Flossmoor) Loss 3 9 203–2
11 Kristie Bodak (Keith Country Day) Win 6 4 204–2
13 Stephen Hannon (Saint Viator) Loss 2 8 204–3

Lilly Chavez also played in 2016 and 2017.


William Jiang (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Cole Horvath (New Trier) Win 8 6 201–0
3 Miles Ollee (Metea Valley) Win 8 4 202–0
5 Ali Saeed (Stevenson) Loss 5 12 202–1
8 Carson Wang (Carbondale) Win 12 5 203–1
9 Becky Mathew (IMSA) Loss 6 7 203–2
11 Stephen Kochvar (New Trier) Loss 6 7 213–3
14 Matthew Cox (Maine South) Win 13 4 204–3

William Jiang also played in 2014 and 2016.


Joseph Rock (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Helena Shaheen (Sandburg) Loss 8 11 200–1
4 James Warshawsky (Carbondale) Win 11 5 201–1
5 Deepak Moparthi (Stevenson) Loss 5 10 201–2
8 Jackson Huttner (St. Charles East) Loss 7 9 201–3
10 Seth Blithstein (Sandburg) Win 9 5 202–3
12 Vinay Vattikuti (Bloomington) Win 9 8 213–3
14 Claudia Danowski (Sandburg) Win 11 6 204–3

Joseph Rock also played in 2014.


Henry Roe (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Evan Salmon (Maine South) Win 18 1 201–0
3 Lily Hamer (Homewood-Flossmoor) Win 10 6 202–0
5 Kieran Kaempen (Metea Valley) Win 11 7 203–0
7 Jakob Myers (Naperville North) Loss 6 12 203–1
9 Mathew Sebastian (Lisle) Win 12 2 204–1
11 Conrad Oberhaus (Stevenson) Win 12 3 205–1
13 Ankush Bajaj (Hinsdale Central) Loss 9 10 205–2

Henry Roe also played in 2013 and 2014.


Ethan Strombeck (Ninth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Sean Sumugat (Loyola Academy) Win 14 3 201–0
3 John Waldron (Barrington) Loss 9 10 211–1
5 Seth Blithstein (Sandburg) Win 17 2 202–1
7 Delaney Bonacquisti (Keith Country Day) Win 15 2 203–1
9 Lauren Onel (UChicago Lab) Win 12 4 204–1
11 Will Kolada (Loyola Academy) Win 16 0 205–1
13 Jakob Myers (Naperville North) Loss 7 12 205–2

Ethan Strombeck also played in 2016, 2017, and 2018.


Morad Suliman (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Becky Mathew (IMSA) Loss 3 13 200–1
4 Solomon Michalak (Wheaton Warrenville South) Loss 6 9 200–2
6 Aaron Sass (St. Teresa) Loss 3 13 200–3
8 Mohit Patel (Fenton) Win 12 3 201–3
10 Harish Mundluru (Lisle) Loss 7 10 201–4
12 Jimmy Nagai (Loyola Academy) Loss 6 9 201–5
14 Seth Blithstein (Sandburg) Win 10 9 202–5

Morad Suliman also played in 2016 and 2017.


Cole Timmerwilke (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Haley Shaw (Keith Country Day) Win 18 2 201–0
3 Harsha Koritala (Lisle) Win 18 0 202–0
5 Yaseen Mozaffar (Sandburg) Win 18 2 203–0
7 Will Kolada (Loyola Academy) Win 15 1 204–0
9 Michael Gislason (Homewood-Flossmoor) Win 16 3 205–0
11 Ankush Bajaj (Hinsdale Central) Win 13 7 206–0
13 Ali Saeed (Stevenson) Loss 7 13 206–1

Cole Timmerwilke also played in 2012, 2013, and 2014.