Biology

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Uma Iyer 12 Metea Valley 7 1.0081.0%
6 Eli Elterman 11 Latin School 7 0.8682.8%
6 Spandan Goel 12 Stevenson 7 0.8688.7%
6 Sean Hickey 12 Metea Valley 7 0.8660.7%
6 Huan Lin 10 Auburn 7 0.8679.5%
5 Jonny Abraham 12 Stevenson 7 0.7191.6%
5 Giifti Benti 12 Carbondale 7 0.7184.8%
5 Brock Berg 12 Herscher 7 0.7179.3%
5 Surya Bhamidi 11 IMSA 7 0.7176.9%
5 Anmol Dash 12 Stevenson 7 0.7189.0%
5 James Healy 12 St. Rita 7 0.7182.2%
5 Michael Hunding 12 IMSA 7 0.7181.6%
5 Sriram Koritala 10 Lisle 7 0.7183.8%
5 Sinecio Morales 11 Auburn 7 0.7174.4%
5 Rohan Pillai 12 Stevenson 7 0.7183.9%
5 Kate Ruhnke 11 Maine East 7 0.7182.6%
5 Lillian Sandberg 12 Putnam County 7 0.7175.6%
5 Aarya Singh 11 Barrington 7 0.7172.6%
5 Erin Woods 12 Sandburg 7 0.7180.7%
4 Yusuf Jassim 11 Centennial 6 0.6783.0%
4 Massimo Chiarelli 12 Auburn 7 0.5793.2%
4 Rohan Ganeshan 10 Buffalo Grove 7 0.5769.1%
4 Mason Gardner 12 Francis Parker 7 0.5767.2%
4 Sidharth Jindal 11 Lake Forest 7 0.5776.0%
4 Em Johnson 12 IMSA 7 0.5755.5%
4 Kaitlyn Kenney 12 Sandburg 7 0.5778.2%
4 Gavin Markoff 12 Herscher 7 0.5787.4%
4 Emily Nakiganda 12 IMSA 7 0.57100.0%
4 Marta Narag 12 Carbondale 7 0.5762.7%
4 Lukas Nightingale 10 Lincoln-Way East 7 0.5789.5%
4 Sarah Phan 11 Maine East 7 0.5772.2%
4 Danial Pitafi 10 Carbondale 7 0.5784.0%
4 Brielle Rach 10 Auburn 7 0.5774.6%
4 Paige Terando 12 Putnam County 7 0.5787.6%
3 Brendan Born 12 Lincoln-Way Central 6 0.50100.0%
3 Evelyn Alsop 10 Maine East 7 0.4390.9%
3 Jackson Ballard 11 Latin School 7 0.4397.2%
3 Gianna Barbaro 12 Sandburg 7 0.4367.6%
3 Alex Crowell 11 Auburn 7 0.4374.3%
3 Eric Frosch 10 Plainfield Central 7 0.43100.4%
3 Jacob Frosch 12 Plainfield Central 7 0.4397.0%
3 Joe Genovese 11 Sandburg 7 0.43100.0%
3 Nathaniel Huang 11 IMSA 7 0.4381.3%
3 Teigue Kelly 11 Waubonsie Valley 7 0.4363.6%
3 Jay Lee 11 Carbondale 7 0.4378.1%
3 Joshua Lee 10 IMSA 7 0.4394.6%
3 Zoe Martinand 11 Sandburg 7 0.4386.2%
3 Anila Moparthi 11 Lincoln-Way East 7 0.4398.8%
3 Jion Park 12 Centennial 7 0.4368.3%
3 Dev Patel 11 Lincoln-Way East 7 0.4384.2%
3 Jules Roach 11 Barrington 7 0.4373.0%
3 Umar Ryan 12 Homewood-Flossmoor 7 0.43100.0%
3 Caleb Sim 10 New Trier 7 0.43100.0%
3 Evan Sparenberg 11 Lincoln-Way East 7 0.4392.3%
3 Sam Starkenburg 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4393.9%
3 Gunnar Tejes 12 Herscher 7 0.4371.8%
3 Andrey Vlasov 11 Stevenson 7 0.4350.6%
3 Nathan Webster 11 Lincoln-Way East 7 0.4397.3%
2 Nolan Adam 11 Lincoln-Way West 7 0.29100.0%
2 Clark Anderson 10 Carbondale 7 0.2974.2%
2 Allison Boertlein 12 Sandburg 7 0.2951.4%
2 Jake Boxerman 12 Francis Parker 7 0.2999.3%
2 Timothy Brigoli 12 Centennial 7 0.2992.2%
2 Saketh Dontaraju 11 IMSA 7 0.2982.1%
2 Quinn Follett 12 Lincoln-Way Central 7 0.29100.0%
2 Arunabh Ganguli 11 Stevenson 7 0.2954.7%
2 Sophia Giampaolo 10 Lincoln-Way East 7 0.2994.7%
2 Anna Grigorescu 10 Evanston 7 0.2994.7%
2 Gebran Hammoud 12 Lincoln-Way Central 7 0.2988.4%
2 Mikayla Hicks 11 Lincoln-Way East 7 0.2958.2%
2 Tyler Kelley 9 Herscher 7 0.2991.2%
2 Rohan Kher 10 Barrington 7 0.2958.3%
2 Grant Koh 10 Francis Parker 7 0.2996.0%
2 Areen Krikorian 11 Sandburg 7 0.2990.9%
2 Talia Lasky 11 Maine East 7 0.2956.6%
2 Vivek Panse 10 Metea Valley 7 0.2985.6%
2 Joel Pauley   Byron 7 0.2963.3%
2 Jack Piros 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2992.1%
2 Aarna Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.2996.3%
2 Colin Stewart 11 Barrington 7 0.2982.6%
2 Coby Thammavong 11 Auburn 7 0.2989.3%
2 Kelly Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.2978.1%
2 Stella Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.2967.7%
2 Srikar Venkatesan 11 Stevenson 7 0.2943.2%
2 Riley Webber 9 Herscher 7 0.2971.1%
2 Ethan Weiss 10 Latin School 7 0.2973.2%
2 Jaden Welch-Jani 11 Glenbrook South 7 0.2992.0%
2 Charles Young 10 Barrington 7 0.2970.7%
1 John Augustyn 9 Benet 7 0.1466.3%
1 Kevin Forman 12 Lake Forest 7 0.1426.1%
1 James Grove 12 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Aadit Juneja 11 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Connor Koy 12 New Trier 7 0.1493.7%
1 Caleb Lee 9 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Thomas Lu 11 Fremd 7 0.1479.2%
1 Matt Mokrzycki 10 Sandburg 7 0.1484.4%
1 Eli Moog 12 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Jisoo Park 12 Centennial 7 0.14100.0%
1 Armin Pazooki 12 Sandburg 7 0.1467.9%
1 Stephen Walsh 10 IMSA 7 0.1425.8%
1 Megan Wang 11 Fremd 7 0.14100.0%
0 Johnathan Garrett 9 Herscher 7 0.00n/a
0 Luke Meacham 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Liyat Zekarias 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a