United States Literature

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Rohan Ganeshan 10 Buffalo Grove 7 1.0055.6%
7 Charles Young 10 Barrington 7 1.0058.6%
6 Michael Hunding 12 IMSA 7 0.8671.6%
6 Gavin Markoff 12 Herscher 7 0.8676.1%
5 Giifti Benti 12 Carbondale 7 0.7160.3%
5 Quinn Follett 12 Lincoln-Way Central 7 0.7187.3%
5 Jacob Frosch 12 Plainfield Central 7 0.7177.4%
5 Uma Iyer 12 Metea Valley 7 0.7181.0%
5 Em Johnson 12 IMSA 7 0.7185.7%
5 Jion Park 12 Centennial 7 0.7197.1%
5 Coby Thammavong 11 Auburn 7 0.7173.4%
5 Kelly Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.7184.0%
5 Stella Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.7192.6%
5 Megan Wang 11 Fremd 7 0.7171.5%
5 Jaden Welch-Jani 11 Glenbrook South 7 0.7164.4%
5 Erin Woods 12 Sandburg 7 0.7181.8%
4 John Augustyn 9 Benet 7 0.5786.5%
4 Saketh Dontaraju 11 IMSA 7 0.5788.4%
4 Eric Frosch 10 Plainfield Central 7 0.5788.2%
4 James Healy 12 St. Rita 7 0.5790.5%
4 Sean Hickey 12 Metea Valley 7 0.5772.1%
4 Aadit Juneja 11 Stevenson 7 0.5777.3%
4 Kaitlyn Kenney 12 Sandburg 7 0.5785.1%
4 Rohan Kher 10 Barrington 7 0.5789.0%
4 Caleb Lee 9 Lincoln-Way East 7 0.5790.5%
4 Huan Lin 10 Auburn 7 0.5773.7%
4 Anila Moparthi 11 Lincoln-Way East 7 0.5792.0%
4 Sinecio Morales 11 Auburn 7 0.5785.7%
4 Brielle Rach 10 Auburn 7 0.5784.4%
4 Srikar Venkatesan 11 Stevenson 7 0.5768.1%
4 Stephen Walsh 10 IMSA 7 0.5779.3%
3 Evelyn Alsop 10 Maine East 7 0.4397.9%
3 Clark Anderson 10 Carbondale 7 0.4388.8%
3 Jake Boxerman 12 Francis Parker 7 0.4380.6%
3 Massimo Chiarelli 12 Auburn 7 0.43100.0%
3 James Grove 12 Francis Parker 7 0.4389.8%
3 Gebran Hammoud 12 Lincoln-Way Central 7 0.4378.5%
3 Teigue Kelly 11 Waubonsie Valley 7 0.4381.4%
3 Connor Koy 12 New Trier 7 0.4377.2%
3 Areen Krikorian 11 Sandburg 7 0.4385.2%
3 Joshua Lee 10 IMSA 7 0.4392.6%
3 Zoe Martinand 11 Sandburg 7 0.4390.5%
3 Matt Mokrzycki 10 Sandburg 7 0.4389.4%
3 Emily Nakiganda 12 IMSA 7 0.4377.6%
3 Jisoo Park 12 Centennial 7 0.4385.7%
3 Jules Roach 11 Barrington 7 0.4399.3%
3 Kate Ruhnke 11 Maine East 7 0.4383.9%
3 Umar Ryan 12 Homewood-Flossmoor 7 0.43100.0%
3 Gunnar Tejes 12 Herscher 7 0.4378.8%
3 Andrey Vlasov 11 Stevenson 7 0.4375.7%
3 Liyat Zekarias 10 Lincoln-Way East 7 0.4385.1%
2 Jonny Abraham 12 Stevenson 7 0.2963.6%
2 Nolan Adam 11 Lincoln-Way West 7 0.2985.0%
2 Jackson Ballard 11 Latin School 7 0.2990.5%
2 Allison Boertlein 12 Sandburg 7 0.2986.6%
2 Brendan Born 12 Lincoln-Way Central 7 0.2987.2%
2 Alex Crowell 11 Auburn 7 0.2968.7%
2 Eli Elterman 11 Latin School 7 0.2988.8%
2 Kevin Forman 12 Lake Forest 7 0.2974.5%
2 Arunabh Ganguli 11 Stevenson 7 0.2987.9%
2 Joe Genovese 11 Sandburg 7 0.2990.6%
2 Anna Grigorescu 10 Evanston 7 0.2990.6%
2 Mikayla Hicks 11 Lincoln-Way East 7 0.2982.0%
2 Nathaniel Huang 11 IMSA 7 0.2994.9%
2 Grant Koh 10 Francis Parker 7 0.29100.0%
2 Luke Meacham 12 Lincoln-Way East 7 0.2989.9%
2 Aarna Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.2983.9%
2 Caleb Sim 10 New Trier 7 0.2995.3%
2 Aarya Singh 11 Barrington 7 0.2989.7%
2 Colin Stewart 11 Barrington 7 0.2984.5%
2 Nathan Webster 11 Lincoln-Way East 7 0.2996.9%
1 Gianna Barbaro 12 Sandburg 7 0.1467.3%
1 Surya Bhamidi 11 IMSA 7 0.1471.0%
1 Mason Gardner 12 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Johnathan Garrett 9 Herscher 7 0.1461.8%
1 Sophia Giampaolo 10 Lincoln-Way East 7 0.1478.3%
1 Yusuf Jassim 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Sriram Koritala 10 Lisle 7 0.1439.5%
1 Jay Lee 11 Carbondale 7 0.1466.0%
1 Thomas Lu 11 Fremd 7 0.14100.0%
1 Eli Moog 12 Francis Parker 7 0.1467.3%
1 Marta Narag 12 Carbondale 7 0.1467.3%
1 Dev Patel 11 Lincoln-Way East 7 0.1480.7%
1 Joel Pauley   Byron 7 0.14100.0%
1 Armin Pazooki 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Sarah Phan 11 Maine East 7 0.1477.3%
1 Danial Pitafi 10 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Sam Starkenburg 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Paige Terando 12 Putnam County 7 0.14100.0%
1 Ethan Weiss 10 Latin School 7 0.1499.0%
0 Brock Berg 12 Herscher 7 0.00n/a
0 Timothy Brigoli 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Anmol Dash 12 Stevenson 7 0.00n/a
0 Spandan Goel 12 Stevenson 7 0.00n/a
0 Sidharth Jindal 11 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Tyler Kelley 9 Herscher 7 0.00n/a
0 Talia Lasky 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Lukas Nightingale 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Vivek Panse 10 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Rohan Pillai 12 Stevenson 7 0.00n/a
0 Jack Piros 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Lillian Sandberg 12 Putnam County 7 0.00n/a
0 Evan Sparenberg 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Riley Webber 9 Herscher 7 0.00n/a