British Literature

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Charles Young 10 Barrington 7 1.0069.7%
6 Rohan Ganeshan 10 Buffalo Grove 7 0.8667.0%
6 Michael Hunding 12 IMSA 7 0.8678.0%
6 Megan Wang 11 Fremd 7 0.8675.8%
5 Nathaniel Huang 11 IMSA 7 0.7181.3%
5 Em Johnson 12 IMSA 7 0.7180.6%
5 Kaitlyn Kenney 12 Sandburg 7 0.7167.0%
5 Gavin Markoff 12 Herscher 7 0.7194.1%
5 Jisoo Park 12 Centennial 7 0.7183.5%
5 Coby Thammavong 11 Auburn 7 0.7189.6%
4 Gianna Barbaro 12 Sandburg 7 0.5784.1%
4 Giifti Benti 12 Carbondale 7 0.5792.3%
4 Anna Grigorescu 10 Evanston 7 0.5777.8%
4 Uma Iyer 12 Metea Valley 7 0.5782.2%
4 Aadit Juneja 11 Stevenson 7 0.5772.4%
4 Connor Koy 12 New Trier 7 0.5795.9%
4 Zoe Martinand 11 Sandburg 7 0.5788.4%
4 Sarah Phan 11 Maine East 7 0.5789.4%
4 Umar Ryan 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5796.3%
4 Andrey Vlasov 11 Stevenson 7 0.5772.2%
4 Stephen Walsh 10 IMSA 7 0.5769.2%
4 Nathan Webster 11 Lincoln-Way East 7 0.5770.1%
4 Liyat Zekarias 10 Lincoln-Way East 7 0.5773.9%
3 Nolan Adam 11 Lincoln-Way West 7 0.4368.9%
3 Allison Boertlein 12 Sandburg 7 0.4379.9%
3 Jake Boxerman 12 Francis Parker 7 0.4375.9%
3 Massimo Chiarelli 12 Auburn 7 0.4370.3%
3 Alex Crowell 11 Auburn 7 0.4382.9%
3 Quinn Follett 12 Lincoln-Way Central 7 0.4397.2%
3 Kevin Forman 12 Lake Forest 7 0.4381.1%
3 James Grove 12 Francis Parker 7 0.4374.1%
3 Mikayla Hicks 11 Lincoln-Way East 7 0.4350.1%
3 Yusuf Jassim 11 Centennial 7 0.4376.7%
3 Sidharth Jindal 11 Lake Forest 7 0.4393.8%
3 Areen Krikorian 11 Sandburg 7 0.4391.4%
3 Thomas Lu 11 Fremd 7 0.4372.5%
3 Matt Mokrzycki 10 Sandburg 7 0.4377.3%
3 Emily Nakiganda 12 IMSA 7 0.4380.6%
3 Dev Patel 11 Lincoln-Way East 7 0.4389.8%
3 Joel Pauley   Byron 7 0.4383.1%
3 Danial Pitafi 10 Carbondale 7 0.4360.7%
3 Brielle Rach 10 Auburn 7 0.4385.5%
3 Aarna Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.4381.7%
3 Kate Ruhnke 11 Maine East 7 0.4391.5%
3 Aarya Singh 11 Barrington 7 0.4391.5%
3 Jaden Welch-Jani 11 Glenbrook South 7 0.4380.4%
3 Erin Woods 12 Sandburg 7 0.4386.0%
2 Jonny Abraham 12 Stevenson 7 0.2981.1%
2 Clark Anderson 10 Carbondale 7 0.2975.3%
2 John Augustyn 9 Benet 7 0.2990.1%
2 Jackson Ballard 11 Latin School 7 0.2971.6%
2 Brock Berg 12 Herscher 7 0.2967.2%
2 Brendan Born 12 Lincoln-Way Central 7 0.2990.8%
2 Eric Frosch 10 Plainfield Central 7 0.2978.7%
2 Jacob Frosch 12 Plainfield Central 7 0.2995.8%
2 Arunabh Ganguli 11 Stevenson 7 0.2992.5%
2 Johnathan Garrett 9 Herscher 7 0.2979.8%
2 Spandan Goel 12 Stevenson 7 0.2996.0%
2 James Healy 12 St. Rita 7 0.2995.2%
2 Teigue Kelly 11 Waubonsie Valley 7 0.2972.3%
2 Rohan Kher 10 Barrington 7 0.2999.1%
2 Grant Koh 10 Francis Parker 7 0.2986.2%
2 Sriram Koritala 10 Lisle 7 0.2987.0%
2 Talia Lasky 11 Maine East 7 0.2990.6%
2 Jay Lee 11 Carbondale 7 0.2994.7%
2 Eli Moog 12 Francis Parker 7 0.2997.0%
2 Anila Moparthi 11 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Sinecio Morales 11 Auburn 7 0.2977.8%
2 Marta Narag 12 Carbondale 7 0.2970.6%
2 Lukas Nightingale 10 Lincoln-Way East 7 0.2950.1%
2 Rohan Pillai 12 Stevenson 7 0.2978.7%
2 Jules Roach 11 Barrington 7 0.2987.1%
2 Lillian Sandberg 12 Putnam County 7 0.2968.0%
2 Caleb Sim 10 New Trier 7 0.2986.5%
2 Evan Sparenberg 11 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Paige Terando 12 Putnam County 7 0.2989.1%
2 Kelly Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.2992.6%
2 Stella Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.2986.2%
1 Evelyn Alsop 10 Maine East 7 0.1489.6%
1 Surya Bhamidi 11 IMSA 7 0.1480.2%
1 Anmol Dash 12 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Saketh Dontaraju 11 IMSA 7 0.14100.0%
1 Eli Elterman 11 Latin School 7 0.1465.7%
1 Mason Gardner 12 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Joe Genovese 11 Sandburg 7 0.1480.0%
1 Gebran Hammoud 12 Lincoln-Way Central 7 0.1422.4%
1 Sean Hickey 12 Metea Valley 7 0.1465.7%
1 Caleb Lee 9 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Joshua Lee 10 IMSA 7 0.1485.8%
1 Huan Lin 10 Auburn 7 0.1486.4%
1 Luke Meacham 12 Lincoln-Way East 7 0.1491.1%
1 Vivek Panse 10 Metea Valley 7 0.1476.1%
1 Jion Park 12 Centennial 7 0.1495.1%
1 Colin Stewart 11 Barrington 7 0.14100.0%
1 Gunnar Tejes 12 Herscher 7 0.1492.2%
1 Srikar Venkatesan 11 Stevenson 7 0.1499.1%
1 Ethan Weiss 10 Latin School 7 0.1448.8%
0 Timothy Brigoli 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Sophia Giampaolo 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Tyler Kelley 9 Herscher 7 0.00n/a
0 Armin Pazooki 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Jack Piros 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Sam Starkenburg 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Riley Webber 9 Herscher 7 0.00n/a