Painting

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Teigue Kelly 11 Waubonsie Valley 7 1.0060.3%
7 Kate Ruhnke 11 Maine East 7 1.0081.0%
7 Charles Young 10 Barrington 7 1.0046.3%
6 Giifti Benti 12 Carbondale 7 0.8670.0%
6 Alex Crowell 11 Auburn 7 0.8638.4%
6 Gavin Markoff 12 Herscher 7 0.8655.8%
6 Kelly Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.8680.0%
5 Rohan Ganeshan 10 Buffalo Grove 7 0.7145.8%
5 Thomas Lu 11 Fremd 7 0.7156.9%
5 Stella Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.7183.7%
5 Megan Wang 11 Fremd 7 0.7169.7%
4 Evelyn Alsop 10 Maine East 7 0.5784.5%
4 Em Johnson 12 IMSA 7 0.5794.6%
4 Zoe Martinand 11 Sandburg 7 0.5764.4%
4 Sinecio Morales 11 Auburn 7 0.5761.0%
4 Emily Nakiganda 12 IMSA 7 0.5776.3%
4 Jisoo Park 12 Centennial 7 0.5785.3%
4 Brielle Rach 10 Auburn 7 0.5789.3%
4 Srikar Venkatesan 11 Stevenson 7 0.5778.7%
4 Stephen Walsh 10 IMSA 7 0.5784.1%
3 Nolan Adam 11 Lincoln-Way West 7 0.4362.5%
3 Jackson Ballard 11 Latin School 7 0.4373.5%
3 Gianna Barbaro 12 Sandburg 7 0.4394.3%
3 Allison Boertlein 12 Sandburg 7 0.4396.1%
3 Saketh Dontaraju 11 IMSA 7 0.4375.5%
3 Mason Gardner 12 Francis Parker 7 0.4366.4%
3 James Grove 12 Francis Parker 7 0.4388.4%
3 James Healy 12 St. Rita 7 0.4389.6%
3 Aadit Juneja 11 Stevenson 7 0.4388.3%
3 Sriram Koritala 10 Lisle 7 0.4369.7%
3 Connor Koy 12 New Trier 7 0.4370.2%
3 Matt Mokrzycki 10 Sandburg 7 0.4391.3%
3 Vivek Panse 10 Metea Valley 7 0.4397.3%
3 Jion Park 12 Centennial 7 0.43100.0%
3 Danial Pitafi 10 Carbondale 7 0.4390.0%
3 Lillian Sandberg 12 Putnam County 7 0.4386.1%
3 Caleb Sim 10 New Trier 7 0.4382.8%
3 Sam Starkenburg 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4364.4%
3 Coby Thammavong 11 Auburn 7 0.4365.9%
3 Ethan Weiss 10 Latin School 7 0.4383.6%
2 Brock Berg 12 Herscher 6 0.3378.5%
2 Sarah Phan 11 Maine East 6 0.3372.1%
2 Jonny Abraham 12 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Clark Anderson 10 Carbondale 7 0.2938.5%
2 Eli Elterman 11 Latin School 7 0.2965.6%
2 Quinn Follett 12 Lincoln-Way Central 7 0.2990.4%
2 Kevin Forman 12 Lake Forest 7 0.2979.1%
2 Jacob Frosch 12 Plainfield Central 7 0.2978.5%
2 Arunabh Ganguli 11 Stevenson 7 0.2994.5%
2 Sophia Giampaolo 10 Lincoln-Way East 7 0.2975.0%
2 Spandan Goel 12 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Gebran Hammoud 12 Lincoln-Way Central 7 0.2994.6%
2 Sean Hickey 12 Metea Valley 7 0.2974.4%
2 Nathaniel Huang 11 IMSA 7 0.29100.0%
2 Michael Hunding 12 IMSA 7 0.2999.4%
2 Uma Iyer 12 Metea Valley 7 0.2983.0%
2 Kaitlyn Kenney 12 Sandburg 7 0.2997.5%
2 Grant Koh 10 Francis Parker 7 0.2966.3%
2 Talia Lasky 11 Maine East 7 0.2985.4%
2 Caleb Lee 9 Lincoln-Way East 7 0.2982.2%
2 Joshua Lee 10 IMSA 7 0.2982.8%
2 Huan Lin 10 Auburn 7 0.2990.7%
2 Eli Moog 12 Francis Parker 7 0.2959.4%
2 Marta Narag 12 Carbondale 7 0.29100.0%
2 Aarna Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.2982.1%
2 Umar Ryan 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2981.3%
2 Evan Sparenberg 11 Lincoln-Way East 7 0.2994.6%
2 Paige Terando 12 Putnam County 7 0.2981.9%
2 Nathan Webster 11 Lincoln-Way East 7 0.2965.7%
2 Jaden Welch-Jani 11 Glenbrook South 7 0.2970.4%
2 Erin Woods 12 Sandburg 7 0.2985.0%
2 Liyat Zekarias 10 Lincoln-Way East 7 0.2968.9%
1 John Augustyn 9 Benet 7 0.1468.7%
1 Brendan Born 12 Lincoln-Way Central 7 0.1447.6%
1 Massimo Chiarelli 12 Auburn 7 0.14100.0%
1 Johnathan Garrett 9 Herscher 7 0.14100.0%
1 Joe Genovese 11 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Anna Grigorescu 10 Evanston 7 0.1492.0%
1 Yusuf Jassim 11 Centennial 7 0.1496.8%
1 Areen Krikorian 11 Sandburg 7 0.1450.8%
1 Jay Lee 11 Carbondale 7 0.1467.7%
1 Anila Moparthi 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Lukas Nightingale 10 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Joel Pauley   Byron 7 0.1467.7%
1 Armin Pazooki 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Jules Roach 11 Barrington 7 0.1421.2%
1 Aarya Singh 11 Barrington 7 0.1495.2%
1 Colin Stewart 11 Barrington 7 0.1448.8%
0 Surya Bhamidi 11 IMSA 7 0.00n/a
0 Jake Boxerman 12 Francis Parker 7 0.00n/a
0 Timothy Brigoli 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Anmol Dash 12 Stevenson 7 0.00n/a
0 Eric Frosch 10 Plainfield Central 7 0.00n/a
0 Mikayla Hicks 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Sidharth Jindal 11 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Tyler Kelley 9 Herscher 7 0.00n/a
0 Rohan Kher 10 Barrington 7 0.00n/a
0 Luke Meacham 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Dev Patel 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Rohan Pillai 12 Stevenson 7 0.00n/a
0 Jack Piros 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Gunnar Tejes 12 Herscher 7 0.00n/a
0 Andrey Vlasov 11 Stevenson 7 0.00n/a
0 Riley Webber 9 Herscher 7 0.00n/a