Instrumental Classical Music

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Rohan Ganeshan 10 Buffalo Grove 7 1.0067.9%
7 Teigue Kelly 11 Waubonsie Valley 7 1.0064.1%
6 Giifti Benti 12 Carbondale 7 0.8670.2%
6 Alex Crowell 11 Auburn 7 0.8645.5%
6 Nathaniel Huang 11 IMSA 7 0.8691.3%
6 Thomas Lu 11 Fremd 7 0.8675.0%
6 Vivek Panse 10 Metea Valley 7 0.8685.7%
6 Sarah Phan 11 Maine East 7 0.8690.6%
5 Jisoo Park 12 Centennial 7 0.7191.4%
5 Charles Young 10 Barrington 7 0.7162.0%
4 Evelyn Alsop 10 Maine East 7 0.5790.2%
4 Uma Iyer 12 Metea Valley 7 0.5785.8%
4 Gavin Markoff 12 Herscher 7 0.5782.1%
4 Sinecio Morales 11 Auburn 7 0.5754.7%
4 Caleb Sim 10 New Trier 7 0.5781.6%
4 Colin Stewart 11 Barrington 7 0.5782.3%
4 Coby Thammavong 11 Auburn 7 0.5796.4%
3 Surya Bhamidi 11 IMSA 7 0.4392.4%
3 Arunabh Ganguli 11 Stevenson 7 0.4379.5%
3 Joe Genovese 11 Sandburg 7 0.4384.5%
3 Spandan Goel 12 Stevenson 7 0.4380.4%
3 Sidharth Jindal 11 Lake Forest 7 0.4396.8%
3 Kaitlyn Kenney 12 Sandburg 7 0.4386.8%
3 Rohan Kher 10 Barrington 7 0.4377.0%
3 Grant Koh 10 Francis Parker 7 0.4377.4%
3 Jion Park 12 Centennial 7 0.43100.0%
3 Brielle Rach 10 Auburn 7 0.4394.9%
3 Jules Roach 11 Barrington 7 0.4365.8%
3 Lillian Sandberg 12 Putnam County 7 0.4393.9%
3 Kelly Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.4360.6%
3 Stella Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.4392.8%
3 Megan Wang 11 Fremd 7 0.4395.2%
3 Ethan Weiss 10 Latin School 7 0.4389.2%
2 Clark Anderson 10 Carbondale 7 0.2987.6%
2 Brendan Born 12 Lincoln-Way Central 7 0.2997.2%
2 Saketh Dontaraju 11 IMSA 7 0.2978.6%
2 Quinn Follett 12 Lincoln-Way Central 7 0.2997.3%
2 Michael Hunding 12 IMSA 7 0.29100.0%
2 Em Johnson 12 IMSA 7 0.29100.0%
2 Aadit Juneja 11 Stevenson 7 0.2990.3%
2 Connor Koy 12 New Trier 7 0.29100.0%
2 Jay Lee 11 Carbondale 7 0.2997.3%
2 Zoe Martinand 11 Sandburg 7 0.2992.2%
2 Rohan Pillai 12 Stevenson 7 0.2995.2%
2 Danial Pitafi 10 Carbondale 7 0.2997.3%
2 Kate Ruhnke 11 Maine East 7 0.2991.0%
2 Riley Webber 9 Herscher 7 0.2982.5%
2 Jaden Welch-Jani 11 Glenbrook South 7 0.2981.1%
2 Erin Woods 12 Sandburg 7 0.29100.0%
1 Jonny Abraham 12 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Nolan Adam 11 Lincoln-Way West 7 0.14100.0%
1 John Augustyn 9 Benet 7 0.1486.3%
1 Gianna Barbaro 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Brock Berg 12 Herscher 7 0.14100.0%
1 Allison Boertlein 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Jake Boxerman 12 Francis Parker 7 0.1488.5%
1 Massimo Chiarelli 12 Auburn 7 0.1457.2%
1 Eli Elterman 11 Latin School 7 0.1490.3%
1 Kevin Forman 12 Lake Forest 7 0.1498.0%
1 Eric Frosch 10 Plainfield Central 7 0.14100.0%
1 Jacob Frosch 12 Plainfield Central 7 0.1487.6%
1 Mason Gardner 12 Francis Parker 7 0.1487.8%
1 Anna Grigorescu 10 Evanston 7 0.1486.0%
1 James Grove 12 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Gebran Hammoud 12 Lincoln-Way Central 7 0.14100.0%
1 James Healy 12 St. Rita 7 0.1465.8%
1 Sean Hickey 12 Metea Valley 7 0.1488.2%
1 Mikayla Hicks 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Tyler Kelley 9 Herscher 7 0.14100.0%
1 Talia Lasky 11 Maine East 7 0.14100.0%
1 Caleb Lee 9 Lincoln-Way East 7 0.1487.6%
1 Joshua Lee 10 IMSA 7 0.1462.6%
1 Huan Lin 10 Auburn 7 0.1498.9%
1 Luke Meacham 12 Lincoln-Way East 7 0.1484.6%
1 Anila Moparthi 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Emily Nakiganda 12 IMSA 7 0.14100.0%
1 Marta Narag 12 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Dev Patel 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Armin Pazooki 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Jack Piros 10 Homewood-Flossmoor 7 0.1496.0%
1 Aarna Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Sam Starkenburg 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Srikar Venkatesan 11 Stevenson 7 0.1481.0%
1 Stephen Walsh 10 IMSA 7 0.1488.7%
1 Nathan Webster 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Liyat Zekarias 10 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
0 Jackson Ballard 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Timothy Brigoli 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Anmol Dash 12 Stevenson 7 0.00n/a
0 Johnathan Garrett 9 Herscher 7 0.00n/a
0 Sophia Giampaolo 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Yusuf Jassim 11 Centennial 7 0.00n/a
0 Sriram Koritala 10 Lisle 7 0.00n/a
0 Areen Krikorian 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Matt Mokrzycki 10 Sandburg 7 0.00n/a
0 Eli Moog 12 Francis Parker 7 0.00n/a
0 Lukas Nightingale 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Joel Pauley   Byron 7 0.00n/a
0 Umar Ryan 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Aarya Singh 11 Barrington 7 0.00n/a
0 Evan Sparenberg 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Gunnar Tejes 12 Herscher 7 0.00n/a
0 Paige Terando 12 Putnam County 7 0.00n/a
0 Andrey Vlasov 11 Stevenson 7 0.00n/a