European and World Literature

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Rohan Ganeshan 10 Buffalo Grove 7 1.0051.5%
7 Megan Wang 11 Fremd 7 1.0068.3%
6 Giifti Benti 12 Carbondale 7 0.8664.6%
6 Michael Hunding 12 IMSA 7 0.8654.4%
6 Jaden Welch-Jani 11 Glenbrook South 7 0.8659.1%
6 Charles Young 10 Barrington 7 0.8666.6%
5 Teigue Kelly 11 Waubonsie Valley 7 0.7163.3%
5 Thomas Lu 11 Fremd 7 0.7151.0%
5 Coby Thammavong 11 Auburn 7 0.7167.7%
4 Jackson Ballard 11 Latin School 7 0.5789.5%
4 Arunabh Ganguli 11 Stevenson 7 0.5776.6%
4 Aadit Juneja 11 Stevenson 7 0.5789.1%
4 Kaitlyn Kenney 12 Sandburg 7 0.5790.6%
4 Connor Koy 12 New Trier 7 0.57100.0%
4 Areen Krikorian 11 Sandburg 7 0.5762.7%
4 Zoe Martinand 11 Sandburg 7 0.57100.0%
4 Sinecio Morales 11 Auburn 7 0.5771.6%
4 Marta Narag 12 Carbondale 7 0.5782.6%
4 Jules Roach 11 Barrington 7 0.5795.0%
4 Lillian Sandberg 12 Putnam County 7 0.5779.4%
4 Kelly Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.5780.2%
4 Erin Woods 12 Sandburg 7 0.5766.5%
3 Nolan Adam 11 Lincoln-Way West 7 0.4393.4%
3 Evelyn Alsop 10 Maine East 7 0.4384.9%
3 Gianna Barbaro 12 Sandburg 7 0.4394.0%
3 Saketh Dontaraju 11 IMSA 7 0.4376.6%
3 Mason Gardner 12 Francis Parker 7 0.4391.2%
3 Joe Genovese 11 Sandburg 7 0.4384.2%
3 James Grove 12 Francis Parker 7 0.4365.2%
3 Nathaniel Huang 11 IMSA 7 0.4382.3%
3 Rohan Kher 10 Barrington 7 0.4370.6%
3 Talia Lasky 11 Maine East 7 0.4373.0%
3 Jay Lee 11 Carbondale 7 0.4384.4%
3 Gavin Markoff 12 Herscher 7 0.4365.1%
3 Matt Mokrzycki 10 Sandburg 7 0.4366.8%
3 Vivek Panse 10 Metea Valley 7 0.4377.5%
3 Jisoo Park 12 Centennial 7 0.4378.3%
3 Dev Patel 11 Lincoln-Way East 7 0.4363.2%
3 Armin Pazooki 12 Sandburg 7 0.4379.9%
3 Danial Pitafi 10 Carbondale 7 0.4382.5%
3 Kate Ruhnke 11 Maine East 7 0.4388.3%
3 Paige Terando 12 Putnam County 7 0.4390.2%
3 Stella Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.4396.1%
3 Srikar Venkatesan 11 Stevenson 7 0.4387.4%
3 Andrey Vlasov 11 Stevenson 7 0.4378.0%
2 Jonny Abraham 12 Stevenson 7 0.2974.7%
2 Brock Berg 12 Herscher 7 0.2976.6%
2 Massimo Chiarelli 12 Auburn 7 0.2991.0%
2 Alex Crowell 11 Auburn 7 0.2994.2%
2 Quinn Follett 12 Lincoln-Way Central 7 0.2998.8%
2 Kevin Forman 12 Lake Forest 7 0.2990.5%
2 Jacob Frosch 12 Plainfield Central 7 0.2956.4%
2 Johnathan Garrett 9 Herscher 7 0.2985.3%
2 Sophia Giampaolo 10 Lincoln-Way East 7 0.2981.9%
2 Anna Grigorescu 10 Evanston 7 0.2976.6%
2 Sean Hickey 12 Metea Valley 7 0.2985.8%
2 Yusuf Jassim 11 Centennial 7 0.2993.0%
2 Sidharth Jindal 11 Lake Forest 7 0.29100.0%
2 Em Johnson 12 IMSA 7 0.2968.6%
2 Grant Koh 10 Francis Parker 7 0.2981.3%
2 Sriram Koritala 10 Lisle 7 0.2998.5%
2 Joshua Lee 10 IMSA 7 0.2990.7%
2 Huan Lin 10 Auburn 7 0.2962.7%
2 Anila Moparthi 11 Lincoln-Way East 7 0.2984.9%
2 Emily Nakiganda 12 IMSA 7 0.2980.9%
2 Lukas Nightingale 10 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Umar Ryan 12 Homewood-Flossmoor 7 0.29100.0%
2 Caleb Sim 10 New Trier 7 0.2973.7%
2 Sam Starkenburg 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2994.8%
2 Riley Webber 9 Herscher 7 0.2974.4%
2 Nathan Webster 11 Lincoln-Way East 7 0.2986.7%
2 Ethan Weiss 10 Latin School 7 0.2983.2%
2 Liyat Zekarias 10 Lincoln-Way East 7 0.29100.6%
1 John Augustyn 9 Benet 7 0.1496.2%
1 Allison Boertlein 12 Sandburg 7 0.1463.8%
1 Jake Boxerman 12 Francis Parker 7 0.1488.3%
1 Timothy Brigoli 12 Centennial 7 0.1494.7%
1 Anmol Dash 12 Stevenson 7 0.1488.3%
1 Eric Frosch 10 Plainfield Central 7 0.14100.0%
1 Uma Iyer 12 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Tyler Kelley 9 Herscher 7 0.14100.0%
1 Caleb Lee 9 Lincoln-Way East 7 0.1470.3%
1 Jion Park 12 Centennial 7 0.1486.0%
1 Joel Pauley   Byron 7 0.1470.5%
1 Sarah Phan 11 Maine East 7 0.14101.2%
1 Rohan Pillai 12 Stevenson 7 0.1496.5%
1 Jack Piros 10 Homewood-Flossmoor 7 0.1473.3%
1 Brielle Rach 10 Auburn 7 0.14100.0%
1 Aarna Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.1474.4%
1 Aarya Singh 11 Barrington 7 0.14100.0%
1 Evan Sparenberg 11 Lincoln-Way East 7 0.1479.0%
1 Colin Stewart 11 Barrington 7 0.1482.4%
1 Gunnar Tejes 12 Herscher 7 0.14100.0%
1 Stephen Walsh 10 IMSA 7 0.1490.2%
0 Clark Anderson 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Surya Bhamidi 11 IMSA 7 0.00n/a
0 Brendan Born 12 Lincoln-Way Central 7 0.00n/a
0 Eli Elterman 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Spandan Goel 12 Stevenson 7 0.00n/a
0 Gebran Hammoud 12 Lincoln-Way Central 7 0.00n/a
0 James Healy 12 St. Rita 7 0.00n/a
0 Mikayla Hicks 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Luke Meacham 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Eli Moog 12 Francis Parker 7 0.00n/a