European History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Talia Lasky 11 Maine East 7 1.0074.4%
7 Gavin Markoff 12 Herscher 7 1.0049.7%
6 Eric Frosch 10 Plainfield Central 7 0.8679.7%
6 Teigue Kelly 11 Waubonsie Valley 7 0.8669.7%
6 Rohan Kher 10 Barrington 7 0.8663.0%
6 Charles Young 10 Barrington 7 0.8650.5%
5 John Augustyn 9 Benet 7 0.7160.5%
5 Anmol Dash 12 Stevenson 7 0.7168.1%
5 Luke Meacham 12 Lincoln-Way East 7 0.7160.0%
5 Rohan Pillai 12 Stevenson 7 0.7148.3%
5 Kate Ruhnke 11 Maine East 7 0.7187.9%
5 Kelly Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.7183.4%
5 Srikar Venkatesan 11 Stevenson 7 0.7170.1%
5 Megan Wang 11 Fremd 7 0.7175.4%
5 Ethan Weiss 10 Latin School 7 0.7172.6%
4 Umar Ryan 12 Homewood-Flossmoor 6 0.67100.2%
4 Evan Sparenberg 11 Lincoln-Way East 6 0.6783.7%
4 Nolan Adam 11 Lincoln-Way West 7 0.5756.6%
4 Allison Boertlein 12 Sandburg 7 0.5762.6%
4 Massimo Chiarelli 12 Auburn 7 0.5788.7%
4 Alex Crowell 11 Auburn 7 0.5743.8%
4 Saketh Dontaraju 11 IMSA 7 0.5754.0%
4 Quinn Follett 12 Lincoln-Way Central 7 0.5761.9%
4 Arunabh Ganguli 11 Stevenson 7 0.5791.9%
4 Joe Genovese 11 Sandburg 7 0.5788.5%
4 Sean Hickey 12 Metea Valley 7 0.5784.5%
4 Uma Iyer 12 Metea Valley 7 0.5788.0%
4 Sidharth Jindal 11 Lake Forest 7 0.5770.6%
4 Aadit Juneja 11 Stevenson 7 0.5769.8%
4 Kaitlyn Kenney 12 Sandburg 7 0.5789.9%
4 Huan Lin 10 Auburn 7 0.5772.8%
4 Matt Mokrzycki 10 Sandburg 7 0.5729.3%
4 Vivek Panse 10 Metea Valley 7 0.5779.1%
4 Jisoo Park 12 Centennial 7 0.5779.5%
4 Armin Pazooki 12 Sandburg 7 0.5785.9%
4 Caleb Sim 10 New Trier 7 0.5783.7%
4 Sam Starkenburg 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5794.2%
4 Stella Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.5767.6%
4 Erin Woods 12 Sandburg 7 0.5782.1%
3 Jonny Abraham 12 Stevenson 7 0.4397.9%
3 Evelyn Alsop 10 Maine East 7 0.4360.9%
3 Clark Anderson 10 Carbondale 7 0.4399.3%
3 Jackson Ballard 11 Latin School 7 0.4379.4%
3 Gianna Barbaro 12 Sandburg 7 0.4376.5%
3 Brendan Born 12 Lincoln-Way Central 7 0.4378.1%
3 Jacob Frosch 12 Plainfield Central 7 0.4361.0%
3 Rohan Ganeshan 10 Buffalo Grove 7 0.4351.7%
3 Mason Gardner 12 Francis Parker 7 0.4384.2%
3 Nathaniel Huang 11 IMSA 7 0.4379.6%
3 Michael Hunding 12 IMSA 7 0.4392.3%
3 Grant Koh 10 Francis Parker 7 0.4366.8%
3 Sriram Koritala 10 Lisle 7 0.4353.8%
3 Areen Krikorian 11 Sandburg 7 0.4389.7%
3 Caleb Lee 9 Lincoln-Way East 7 0.4382.8%
3 Zoe Martinand 11 Sandburg 7 0.4397.8%
3 Marta Narag 12 Carbondale 7 0.4387.1%
3 Jion Park 12 Centennial 7 0.4397.3%
3 Brielle Rach 10 Auburn 7 0.4389.2%
3 Aarna Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.4393.4%
3 Lillian Sandberg 12 Putnam County 7 0.4369.1%
3 Aarya Singh 11 Barrington 7 0.4387.1%
3 Colin Stewart 11 Barrington 7 0.4392.8%
3 Stephen Walsh 10 IMSA 7 0.4380.6%
2 Brock Berg 12 Herscher 7 0.29100.0%
2 Surya Bhamidi 11 IMSA 7 0.2988.3%
2 Jake Boxerman 12 Francis Parker 7 0.2973.9%
2 Timothy Brigoli 12 Centennial 7 0.2993.0%
2 Kevin Forman 12 Lake Forest 7 0.2983.0%
2 Johnathan Garrett 9 Herscher 7 0.2982.6%
2 Spandan Goel 12 Stevenson 7 0.2992.5%
2 James Grove 12 Francis Parker 7 0.2994.4%
2 Gebran Hammoud 12 Lincoln-Way Central 7 0.2953.2%
2 James Healy 12 St. Rita 7 0.2962.5%
2 Tyler Kelley 9 Herscher 7 0.29100.0%
2 Jay Lee 11 Carbondale 7 0.2973.2%
2 Thomas Lu 11 Fremd 7 0.2975.2%
2 Eli Moog 12 Francis Parker 7 0.2978.8%
2 Lukas Nightingale 10 Lincoln-Way East 7 0.2977.8%
2 Jules Roach 11 Barrington 7 0.2972.4%
2 Gunnar Tejes 12 Herscher 7 0.29100.0%
2 Paige Terando 12 Putnam County 7 0.2999.2%
2 Andrey Vlasov 11 Stevenson 7 0.2957.8%
2 Riley Webber 9 Herscher 7 0.2966.4%
2 Liyat Zekarias 10 Lincoln-Way East 7 0.2975.1%
1 Giifti Benti 12 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Eli Elterman 11 Latin School 7 0.1474.3%
1 Sophia Giampaolo 10 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Anna Grigorescu 10 Evanston 7 0.1435.0%
1 Yusuf Jassim 11 Centennial 7 0.14100.0%
1 Em Johnson 12 IMSA 7 0.14100.0%
1 Connor Koy 12 New Trier 7 0.1468.2%
1 Joshua Lee 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Anila Moparthi 11 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Sinecio Morales 11 Auburn 7 0.1490.3%
1 Emily Nakiganda 12 IMSA 7 0.14100.0%
1 Dev Patel 11 Lincoln-Way East 7 0.1449.0%
1 Sarah Phan 11 Maine East 7 0.1467.5%
1 Jack Piros 10 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Coby Thammavong 11 Auburn 7 0.1496.8%
1 Nathan Webster 11 Lincoln-Way East 7 0.1484.9%
1 Jaden Welch-Jani 11 Glenbrook South 7 0.1463.8%
0 Mikayla Hicks 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Joel Pauley   Byron 7 0.00n/a
0 Danial Pitafi 10 Carbondale 7 0.00n/a