Geography

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Joe Genovese 11 Sandburg 7 1.0081.6%
7 Aadit Juneja 11 Stevenson 7 1.0076.3%
6 Rohan Ganeshan 10 Buffalo Grove 7 0.8657.2%
6 Yusuf Jassim 11 Centennial 7 0.8673.7%
5 Evelyn Alsop 10 Maine East 7 0.7187.4%
5 John Augustyn 9 Benet 7 0.7163.3%
5 Jackson Ballard 11 Latin School 7 0.7188.8%
5 Alex Crowell 11 Auburn 7 0.7173.8%
5 Quinn Follett 12 Lincoln-Way Central 7 0.7182.8%
5 James Grove 12 Francis Parker 7 0.7192.6%
5 Gebran Hammoud 12 Lincoln-Way Central 7 0.7190.2%
5 Sean Hickey 12 Metea Valley 7 0.7182.3%
5 Michael Hunding 12 IMSA 7 0.7183.4%
5 Sinecio Morales 11 Auburn 7 0.7190.5%
5 Jaden Welch-Jani 11 Glenbrook South 7 0.7186.4%
4 Saketh Dontaraju 11 IMSA 7 0.5788.8%
4 Eli Elterman 11 Latin School 7 0.5768.2%
4 Mason Gardner 12 Francis Parker 7 0.5788.5%
4 Em Johnson 12 IMSA 7 0.5780.1%
4 Teigue Kelly 11 Waubonsie Valley 7 0.5788.3%
4 Sriram Koritala 10 Lisle 7 0.5769.0%
4 Connor Koy 12 New Trier 7 0.5782.7%
4 Thomas Lu 11 Fremd 7 0.5767.4%
4 Luke Meacham 12 Lincoln-Way East 7 0.5761.1%
4 Matt Mokrzycki 10 Sandburg 7 0.5786.6%
4 Dev Patel 11 Lincoln-Way East 7 0.5779.2%
4 Sarah Phan 11 Maine East 7 0.5792.7%
4 Danial Pitafi 10 Carbondale 7 0.5792.3%
4 Umar Ryan 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5789.2%
4 Aarya Singh 11 Barrington 7 0.5773.7%
4 Colin Stewart 11 Barrington 7 0.5759.3%
4 Coby Thammavong 11 Auburn 7 0.5792.3%
4 Riley Webber 9 Herscher 7 0.5790.7%
4 Ethan Weiss 10 Latin School 7 0.5769.1%
4 Charles Young 10 Barrington 7 0.5794.5%
3 Clark Anderson 10 Carbondale 7 0.4384.9%
3 Gianna Barbaro 12 Sandburg 7 0.4398.5%
3 Surya Bhamidi 11 IMSA 7 0.4380.9%
3 Brendan Born 12 Lincoln-Way Central 7 0.4378.9%
3 Anmol Dash 12 Stevenson 7 0.4382.6%
3 Uma Iyer 12 Metea Valley 7 0.4391.4%
3 Rohan Kher 10 Barrington 7 0.4390.8%
3 Huan Lin 10 Auburn 7 0.4394.4%
3 Eli Moog 12 Francis Parker 7 0.4379.3%
3 Anila Moparthi 11 Lincoln-Way East 7 0.4391.1%
3 Marta Narag 12 Carbondale 7 0.43100.0%
3 Jisoo Park 12 Centennial 7 0.4383.0%
3 Joel Pauley   Byron 7 0.4381.3%
3 Armin Pazooki 12 Sandburg 7 0.4376.9%
3 Jack Piros 10 Homewood-Flossmoor 7 0.4374.0%
3 Brielle Rach 10 Auburn 7 0.4360.7%
3 Caleb Sim 10 New Trier 7 0.4382.8%
3 Evan Sparenberg 11 Lincoln-Way East 7 0.4388.7%
3 Sam Starkenburg 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4372.5%
3 Gunnar Tejes 12 Herscher 7 0.4386.0%
3 Stella Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.4382.6%
3 Srikar Venkatesan 11 Stevenson 7 0.4380.1%
3 Stephen Walsh 10 IMSA 7 0.4378.5%
2 Giifti Benti 12 Carbondale 7 0.2995.4%
2 Allison Boertlein 12 Sandburg 7 0.2984.0%
2 Jake Boxerman 12 Francis Parker 7 0.2956.4%
2 Massimo Chiarelli 12 Auburn 7 0.2993.3%
2 Eric Frosch 10 Plainfield Central 7 0.2998.1%
2 James Healy 12 St. Rita 7 0.2963.8%
2 Mikayla Hicks 11 Lincoln-Way East 7 0.2997.9%
2 Nathaniel Huang 11 IMSA 7 0.2973.0%
2 Grant Koh 10 Francis Parker 7 0.29100.0%
2 Areen Krikorian 11 Sandburg 7 0.2995.6%
2 Talia Lasky 11 Maine East 7 0.2989.3%
2 Gavin Markoff 12 Herscher 7 0.2995.4%
2 Zoe Martinand 11 Sandburg 7 0.2988.3%
2 Vivek Panse 10 Metea Valley 7 0.2982.6%
2 Jion Park 12 Centennial 7 0.2995.6%
2 Rohan Pillai 12 Stevenson 7 0.2946.4%
2 Aarna Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.2963.7%
2 Jules Roach 11 Barrington 7 0.2964.8%
2 Lillian Sandberg 12 Putnam County 7 0.2979.2%
2 Andrey Vlasov 11 Stevenson 7 0.2965.7%
1 Nolan Adam 11 Lincoln-Way West 7 0.14100.0%
1 Kevin Forman 12 Lake Forest 7 0.1483.1%
1 Arunabh Ganguli 11 Stevenson 7 0.1480.0%
1 Johnathan Garrett 9 Herscher 7 0.14100.0%
1 Sophia Giampaolo 10 Lincoln-Way East 7 0.1495.8%
1 Spandan Goel 12 Stevenson 7 0.1492.5%
1 Anna Grigorescu 10 Evanston 7 0.14100.0%
1 Sidharth Jindal 11 Lake Forest 7 0.1485.7%
1 Tyler Kelley 9 Herscher 7 0.14100.0%
1 Kaitlyn Kenney 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Caleb Lee 9 Lincoln-Way East 7 0.1480.0%
1 Joshua Lee 10 IMSA 7 0.14100.0%
1 Kate Ruhnke 11 Maine East 7 0.14100.0%
1 Paige Terando 12 Putnam County 7 0.1495.3%
1 Nathan Webster 11 Lincoln-Way East 7 0.1462.5%
0 Jonny Abraham 12 Stevenson 7 0.00n/a
0 Brock Berg 12 Herscher 7 0.00n/a
0 Timothy Brigoli 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Jacob Frosch 12 Plainfield Central 7 0.00n/a
0 Jay Lee 11 Carbondale 7 0.00n/a
0 Emily Nakiganda 12 IMSA 7 0.00n/a
0 Lukas Nightingale 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Kelly Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.00n/a
0 Megan Wang 11 Fremd 7 0.00n/a
0 Erin Woods 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Liyat Zekarias 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a