Mathematics

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Eli Elterman 11 Latin School 7 0.8662.9%
6 Rohan Ganeshan 10 Buffalo Grove 7 0.8674.6%
6 Spandan Goel 12 Stevenson 7 0.8671.6%
6 Michael Hunding 12 IMSA 7 0.8665.2%
6 Vivek Panse 10 Metea Valley 7 0.8692.2%
6 Andrey Vlasov 11 Stevenson 7 0.8663.4%
5 Gianna Barbaro 12 Sandburg 7 0.7196.4%
5 Giifti Benti 12 Carbondale 7 0.7186.1%
5 Grant Koh 10 Francis Parker 7 0.7173.9%
5 Thomas Lu 11 Fremd 7 0.7173.3%
5 Marta Narag 12 Carbondale 7 0.7176.9%
5 Jion Park 12 Centennial 7 0.7176.0%
5 Srikar Venkatesan 11 Stevenson 7 0.7157.9%
5 Megan Wang 11 Fremd 7 0.7181.8%
5 Jaden Welch-Jani 11 Glenbrook South 7 0.7180.2%
4 Jonny Abraham 12 Stevenson 7 0.5773.1%
4 Evelyn Alsop 10 Maine East 7 0.5790.9%
4 Clark Anderson 10 Carbondale 7 0.5781.5%
4 Jackson Ballard 11 Latin School 7 0.5781.9%
4 Surya Bhamidi 11 IMSA 7 0.5768.8%
4 Jake Boxerman 12 Francis Parker 7 0.5775.7%
4 Timothy Brigoli 12 Centennial 7 0.5799.4%
4 Massimo Chiarelli 12 Auburn 7 0.5778.6%
4 Saketh Dontaraju 11 IMSA 7 0.5779.2%
4 Kevin Forman 12 Lake Forest 7 0.5761.0%
4 Arunabh Ganguli 11 Stevenson 7 0.5762.2%
4 Mason Gardner 12 Francis Parker 7 0.5787.5%
4 Gebran Hammoud 12 Lincoln-Way Central 7 0.5756.7%
4 Mikayla Hicks 11 Lincoln-Way East 7 0.5788.8%
4 Uma Iyer 12 Metea Valley 7 0.5780.2%
4 Yusuf Jassim 11 Centennial 7 0.5798.3%
4 Em Johnson 12 IMSA 7 0.5787.0%
4 Aadit Juneja 11 Stevenson 7 0.5751.7%
4 Sriram Koritala 10 Lisle 7 0.5761.9%
4 Connor Koy 12 New Trier 7 0.5775.7%
4 Joshua Lee 10 IMSA 7 0.5790.7%
4 Anila Moparthi 11 Lincoln-Way East 7 0.5791.1%
4 Sinecio Morales 11 Auburn 7 0.5764.1%
4 Dev Patel 11 Lincoln-Way East 7 0.5798.8%
4 Jules Roach 11 Barrington 7 0.5764.5%
4 Sam Starkenburg 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5777.5%
3 John Augustyn 9 Benet 7 0.4384.3%
3 Brock Berg 12 Herscher 7 0.4379.1%
3 Brendan Born 12 Lincoln-Way Central 7 0.43100.0%
3 Alex Crowell 11 Auburn 7 0.4363.6%
3 Jacob Frosch 12 Plainfield Central 7 0.4391.4%
3 Anna Grigorescu 10 Evanston 7 0.43100.0%
3 Sean Hickey 12 Metea Valley 7 0.4372.9%
3 Talia Lasky 11 Maine East 7 0.4388.7%
3 Jay Lee 11 Carbondale 7 0.4369.0%
3 Eli Moog 12 Francis Parker 7 0.4388.1%
3 Joel Pauley   Byron 7 0.4390.7%
3 Sarah Phan 11 Maine East 7 0.4391.4%
3 Rohan Pillai 12 Stevenson 7 0.4383.8%
3 Danial Pitafi 10 Carbondale 7 0.4380.8%
3 Caleb Sim 10 New Trier 7 0.4390.4%
3 Aarya Singh 11 Barrington 7 0.4358.3%
3 Paige Terando 12 Putnam County 7 0.4392.7%
3 Stephen Walsh 10 IMSA 7 0.4394.4%
3 Liyat Zekarias 10 Lincoln-Way East 7 0.4386.6%
2 Nolan Adam 11 Lincoln-Way West 7 0.2996.3%
2 Allison Boertlein 12 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Anmol Dash 12 Stevenson 7 0.2980.5%
2 Quinn Follett 12 Lincoln-Way Central 7 0.2985.4%
2 Eric Frosch 10 Plainfield Central 7 0.2995.6%
2 Johnathan Garrett 9 Herscher 7 0.2985.6%
2 James Grove 12 Francis Parker 7 0.29100.0%
2 James Healy 12 St. Rita 7 0.2965.1%
2 Nathaniel Huang 11 IMSA 7 0.2983.8%
2 Sidharth Jindal 11 Lake Forest 7 0.2967.7%
2 Teigue Kelly 11 Waubonsie Valley 7 0.2955.1%
2 Kaitlyn Kenney 12 Sandburg 7 0.2991.3%
2 Huan Lin 10 Auburn 7 0.2968.8%
2 Gavin Markoff 12 Herscher 7 0.2974.3%
2 Zoe Martinand 11 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Emily Nakiganda 12 IMSA 7 0.29100.0%
2 Lukas Nightingale 10 Lincoln-Way East 7 0.2993.6%
2 Jack Piros 10 Homewood-Flossmoor 7 0.29100.0%
2 Brielle Rach 10 Auburn 7 0.29100.0%
2 Umar Ryan 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2998.2%
2 Evan Sparenberg 11 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Coby Thammavong 11 Auburn 7 0.2997.4%
2 Kelly Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.29100.0%
2 Nathan Webster 11 Lincoln-Way East 7 0.2969.2%
2 Ethan Weiss 10 Latin School 7 0.2989.8%
2 Charles Young 10 Barrington 7 0.2974.0%
1 Sophia Giampaolo 10 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Tyler Kelley 9 Herscher 7 0.14100.0%
1 Rohan Kher 10 Barrington 7 0.1448.0%
1 Luke Meacham 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Aarna Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.1448.5%
1 Kate Ruhnke 11 Maine East 7 0.14n/a
1 Lillian Sandberg 12 Putnam County 7 0.14100.0%
1 Gunnar Tejes 12 Herscher 7 0.1487.1%
1 Riley Webber 9 Herscher 7 0.14100.0%
0 Joe Genovese 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Areen Krikorian 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Caleb Lee 9 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Matt Mokrzycki 10 Sandburg 7 0.00n/a
0 Jisoo Park 12 Centennial 7 0.00n/a
0 Armin Pazooki 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Colin Stewart 11 Barrington 7 0.00n/a
0 Stella Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.00n/a
0 Erin Woods 12 Sandburg 7 0.00n/a