Current Events

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Quinn Follett 12 Lincoln-Way Central 7 1.0066.5%
6 John Augustyn 9 Benet 7 0.8649.6%
6 Grant Koh 10 Francis Parker 7 0.8670.4%
6 Sriram Koritala 10 Lisle 7 0.8677.6%
6 Luke Meacham 12 Lincoln-Way East 7 0.8664.5%
6 Jisoo Park 12 Centennial 7 0.8661.2%
6 Jack Piros 10 Homewood-Flossmoor 7 0.8669.8%
6 Colin Stewart 11 Barrington 7 0.8653.4%
5 Clark Anderson 10 Carbondale 7 0.7184.2%
5 Surya Bhamidi 11 IMSA 7 0.7166.7%
5 Jake Boxerman 12 Francis Parker 7 0.7169.3%
5 Rohan Ganeshan 10 Buffalo Grove 7 0.7175.0%
5 Joe Genovese 11 Sandburg 7 0.7159.5%
5 Gebran Hammoud 12 Lincoln-Way Central 7 0.7186.8%
5 Anila Moparthi 11 Lincoln-Way East 7 0.7188.6%
5 Armin Pazooki 12 Sandburg 7 0.7184.5%
5 Rohan Pillai 12 Stevenson 7 0.7157.7%
5 Gunnar Tejes 12 Herscher 7 0.7186.7%
4 Gianna Barbaro 12 Sandburg 7 0.5778.7%
4 Anmol Dash 12 Stevenson 7 0.5754.0%
4 Arunabh Ganguli 11 Stevenson 7 0.5799.2%
4 James Grove 12 Francis Parker 7 0.5779.4%
4 Sean Hickey 12 Metea Valley 7 0.5769.1%
4 Yusuf Jassim 11 Centennial 7 0.5768.8%
4 Talia Lasky 11 Maine East 7 0.5775.8%
4 Huan Lin 10 Auburn 7 0.5774.6%
4 Thomas Lu 11 Fremd 7 0.5782.1%
4 Eli Moog 12 Francis Parker 7 0.5739.4%
4 Danial Pitafi 10 Carbondale 7 0.5788.7%
4 Lillian Sandberg 12 Putnam County 7 0.5763.5%
4 Evan Sparenberg 11 Lincoln-Way East 7 0.5798.6%
4 Stephen Walsh 10 IMSA 7 0.5779.0%
4 Jaden Welch-Jani 11 Glenbrook South 7 0.5783.7%
3 Evelyn Alsop 10 Maine East 7 0.4359.4%
3 Brock Berg 12 Herscher 7 0.4392.7%
3 Brendan Born 12 Lincoln-Way Central 7 0.4365.8%
3 Mason Gardner 12 Francis Parker 7 0.4361.4%
3 Spandan Goel 12 Stevenson 7 0.4388.4%
3 Nathaniel Huang 11 IMSA 7 0.4368.7%
3 Em Johnson 12 IMSA 7 0.4372.0%
3 Teigue Kelly 11 Waubonsie Valley 7 0.4380.0%
3 Rohan Kher 10 Barrington 7 0.4391.6%
3 Gavin Markoff 12 Herscher 7 0.4371.3%
3 Matt Mokrzycki 10 Sandburg 7 0.4378.2%
3 Emily Nakiganda 12 IMSA 7 0.4373.5%
3 Vivek Panse 10 Metea Valley 7 0.4384.2%
3 Joel Pauley   Byron 7 0.4389.6%
3 Aarya Singh 11 Barrington 7 0.4379.1%
3 Kelly Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.4366.0%
3 Stella Tsogtjargal 12 Maine East 7 0.4370.7%
3 Megan Wang 11 Fremd 7 0.4393.1%
2 Jonny Abraham 12 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Jackson Ballard 11 Latin School 7 0.2987.9%
2 Allison Boertlein 12 Sandburg 7 0.2987.3%
2 Alex Crowell 11 Auburn 7 0.2971.0%
2 Saketh Dontaraju 11 IMSA 7 0.2994.7%
2 Eli Elterman 11 Latin School 7 0.2992.7%
2 Kevin Forman 12 Lake Forest 7 0.2987.9%
2 Jacob Frosch 12 Plainfield Central 7 0.2986.0%
2 James Healy 12 St. Rita 7 0.2989.5%
2 Michael Hunding 12 IMSA 7 0.29100.3%
2 Uma Iyer 12 Metea Valley 7 0.2994.5%
2 Sidharth Jindal 11 Lake Forest 7 0.2984.8%
2 Aadit Juneja 11 Stevenson 7 0.2967.1%
2 Connor Koy 12 New Trier 7 0.29100.0%
2 Caleb Lee 9 Lincoln-Way East 7 0.2993.0%
2 Joshua Lee 10 IMSA 7 0.29100.0%
2 Zoe Martinand 11 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Sinecio Morales 11 Auburn 7 0.2997.3%
2 Marta Narag 12 Carbondale 7 0.2982.4%
2 Jion Park 12 Centennial 7 0.2973.7%
2 Dev Patel 11 Lincoln-Way East 7 0.2978.7%
2 Sarah Phan 11 Maine East 7 0.2985.1%
2 Brielle Rach 10 Auburn 7 0.2978.2%
2 Aarna Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.2997.2%
2 Paige Terando 12 Putnam County 7 0.2995.4%
2 Srikar Venkatesan 11 Stevenson 7 0.2962.3%
2 Ethan Weiss 10 Latin School 7 0.2975.3%
2 Charles Young 10 Barrington 7 0.2988.7%
2 Liyat Zekarias 10 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
1 Nolan Adam 11 Lincoln-Way West 7 0.14100.0%
1 Timothy Brigoli 12 Centennial 7 0.1474.6%
1 Massimo Chiarelli 12 Auburn 7 0.14100.0%
1 Eric Frosch 10 Plainfield Central 7 0.14100.0%
1 Johnathan Garrett 9 Herscher 7 0.1483.1%
1 Mikayla Hicks 11 Lincoln-Way East 7 0.1483.1%
1 Kaitlyn Kenney 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Areen Krikorian 11 Sandburg 7 0.1475.8%
1 Lukas Nightingale 10 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Umar Ryan 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Andrey Vlasov 11 Stevenson 7 0.1487.3%
1 Riley Webber 9 Herscher 7 0.1490.9%
1 Erin Woods 12 Sandburg 7 0.14100.0%
0 Giifti Benti 12 Carbondale 7 0.00n/a
0 Sophia Giampaolo 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Anna Grigorescu 10 Evanston 7 0.00n/a
0 Tyler Kelley 9 Herscher 7 0.00n/a
0 Jay Lee 11 Carbondale 7 0.00n/a
0 Jules Roach 11 Barrington 7 0.00n/a
0 Kate Ruhnke 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Caleb Sim 10 New Trier 7 0.00n/a
0 Sam Starkenburg 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Coby Thammavong 11 Auburn 7 0.00n/a
0 Nathan Webster 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a