Painting

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Shoorsen Gandhi 10 University Lab 7 1.0060.0%
6 Giifti Benti 11 Carbondale 6 1.0084.0%
3 Jeremiah Anema 9 Timothy Christian 3 1.0080.8%
3 Megan Wang 10 Fremd 3 1.0036.6%
6 Alex Crowell 10 Auburn 7 0.8652.3%
6 Gavin Markoff 11 Herscher 7 0.8659.6%
6 Sara Moore 12 Illinois Valley Central 7 0.8684.9%
6 Sinecio Morales 10 Auburn 7 0.8670.5%
6 Arjun Nageswaran 12 Stevenson 7 0.8679.9%
6 Daniel Park 12 Glenwood 7 0.8675.1%
6 Tejas Vadali 12 Latin School 7 0.8693.1%
6 Charles Young 9 Barrington 7 0.8652.2%
6 Lawrence Zhao 11 University Lab 7 0.8682.8%
5 Matthew Colson 12 Belvidere 7 0.7186.1%
5 Soren Gjesfjeld 9 Bloomington 7 0.7169.3%
5 Rohan Kher 9 Barrington 7 0.7180.3%
5 David Lingan 12 Sandburg 7 0.7173.2%
5 Thomas Lu 10 Fremd 7 0.7174.3%
5 Jason Qin 10 IMSA 7 0.7158.0%
5 Kelly Tsogtjargal 11 Maine East 7 0.7146.9%
4 Justin Abel 12 Auburn 7 0.5775.3%
4 Eli Asplund 12 ROWVA 7 0.5786.8%
4 Jack Casey 11 Springfield 7 0.5767.0%
4 Jared Dong 10 IMSA 7 0.5767.3%
4 Saketh Dontaraju 10 IMSA 7 0.5785.3%
4 Theo Kokonas 12 Latin School 7 0.5758.2%
4 Jonathan Lau 12 University Lab 7 0.5762.5%
4 Lisa Lukasz 12 Maine South 7 0.5784.0%
4 Tony Martin 12 IMSA 7 0.5794.8%
4 Lily Relleke 11 Granite City 7 0.5772.1%
3 Kilian Barth 12 Glenwood 7 0.4397.9%
3 Noah Brusky 11 Riverton 7 0.4385.7%
3 Caleb Campbell 12 Danville 7 0.4394.2%
3 Matthew Garchik 12 Francis Parker 7 0.4369.9%
3 Aidan Glasgow 12 Williamsville 7 0.4371.0%
3 Arnav Khanna 12 Waubonsie Valley 7 0.4390.7%
3 Connor Koy 11 New Trier 7 0.4391.0%
3 Judson Lam 12 Naperville North 7 0.4378.9%
3 Aston Martin 12 Belvidere 7 0.4378.0%
3 Daniel Martin 10 Sycamore 7 0.4382.7%
3 Trey Moulton 12 Glenwood 7 0.4393.1%
3 Armin Pazooki 11 Sandburg 7 0.4394.2%
3 Madeline Santori 12 Lincoln-Way East 7 0.4389.5%
3 Joe Schwister 11 Latin School 7 0.4391.5%
3 Liam Starnes 12 Barrington 7 0.4387.5%
3 Shayne Tieman 11 Granite City 7 0.4386.6%
3 Isaiah Wing 12 Granite City 7 0.4379.9%
2 Chinmay Bhogilal 12 Metea Valley 6 0.33100.0%
1 Samuel Go 10 IMSA 3 0.3310.4%
2 Jonny Abraham 11 Stevenson 7 0.2989.9%
2 Sam Ayodiran 12 Homewood-Flossmoor 7 0.29100.0%
2 Nick Barry 12 Glenwood 7 0.2977.6%
2 Hannah Beezie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2988.8%
2 Brock Berg 11 Herscher 7 0.29100.0%
2 Rocky Daehler 12 Maine South 7 0.2994.8%
2 Aayush Desai 11 Waubonsie Valley 7 0.2976.2%
2 Zelalem Ebert 9 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Kevin Forman 11 Lake Forest 7 0.2985.9%
2 Oliver Gaddis 11 Riverton 7 0.2986.6%
2 Spandan Goel 11 Stevenson 7 0.29100.9%
2 Kaushik Gollaumdi 9 Barrington 7 0.29100.2%
2 Mark Gonzalez 11 Loyola Academy 7 0.2957.0%
2 Jonah Gross 12 Francis Parker 7 0.2984.5%
2 Dylan Hembrough 11 Williamsville 7 0.2997.4%
2 Em Johnson 11 IMSA 7 0.2988.0%
2 Arjun Kala 10 University Lab 7 0.2999.4%
2 Janaki Kapadia 10 University Lab 7 0.2981.7%
2 Anthony Malysz 12 Sandburg 7 0.2975.5%
2 Anila Moparthi 10 Lincoln-Way East 7 0.2989.3%
2 Marta Narag 11 Carbondale 7 0.2991.2%
2 Jack Piros 9 Homewood-Flossmoor 7 0.2977.4%
2 Hadi Rihawi 12 Maine East 7 0.2983.6%
2 Alex Schapiro 12 Francis Parker 7 0.2979.9%
2 Claire Shaffer 11 Maine South 7 0.2987.3%
2 Devam Shah 11 Leyden 7 0.2984.9%
2 Aarya Singh 10 Barrington 7 0.29100.0%
2 Shreyas Singh 9 University Lab 7 0.29100.0%
2 Warren Sleevar 11 Danville 7 0.2996.9%
2 Franchesca Starecheski 12 Maine South 7 0.2989.4%
2 Sam Starkenburg 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2992.2%
2 Madison Stasch 12 Benet 7 0.2997.8%
2 Sebastian Valenzuela 12 Latin School 7 0.29100.0%
2 Andrew Wehmeyer 12 Lake Forest 7 0.29100.0%
2 Jaden Welch-Jani 10 Glenbrook South 7 0.2994.2%
2 Jadon Wing 11 Granite City 7 0.2995.6%
2 Allie Yang 12 Hinsdale Central 7 0.2976.3%
2 Jakub Ziolko 10 Leyden 7 0.2996.7%
1 Alberta Grinston 10 IMSA 4 0.25100.0%
1 Sam Alahi 11 Illinois Valley Central 7 0.14100.5%
1 Luis Angeles 11 Auburn 7 0.14100.0%
1 Robert Bianucci 12 Sandburg 7 0.1472.6%
1 Nick Butchee 11 Granite City 7 0.1495.8%
1 Archan Das 12 IMSA 7 0.1473.3%
1 Matthew Griesmeyer 11 Loyola Academy 7 0.14100.0%
1 James Grove 11 Francis Parker 7 0.14100.0%
1 Alonso Gutierrez de Velasco 12 Lincoln-Way East 7 0.1494.6%
1 Michael Hunding 11 IMSA 7 0.14101.8%
1 Mansi Kadiwala 11 Maine East 7 0.1487.3%
1 Kaitlyn Kenney 11 Sandburg 7 0.1473.3%
1 Alexander Kirages 11 Lake Forest 7 0.14100.0%
1 Elliot Kovitz 11 Latin School 7 0.1456.7%
1 Kaya Kozlowski 10 Leyden 7 0.14100.0%
1 Sanaiya Luthar 10 Latin School 7 0.1447.8%
1 Aryan Mashruwala 12 Maine East 7 0.1498.7%
1 Sean McConville 12 Lisle 7 0.1475.6%
1 Vivek Panse 9 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Alex Sidler 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Colin Stewart 10 Barrington 7 0.14100.0%
1 Gunnar Tejes 11 Herscher 7 0.1491.9%
1 Eli Tsung 12 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Eric Webb 12 Sandburg 7 0.1454.2%
0 Alexandra Anderson 9 Lake Forest 7 0.00n/a
0 Andrew Asmus 9 Timothy Christian 3 0.00n/a
0 Allison Boertlein 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Sofia Doroshenko 12 Leyden 4 0.00n/a
0 Tom Foster 12 Belvidere North 3 0.00n/a
0 Sean Hickey 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Michael Karpov 10 Barrington 7 0.00n/a
0 Greg Kwan 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Jay Lee 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Colin McLaughlin 9 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Luke Meacham 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Eli Moog 11 Francis Parker 7 0.00n/a
0 Dev Patel 10 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Karl Peterson 12 Sycamore 7 0.00n/a
0 Ben Salemi 12 Maine East 4 0.00n/a
0 Andrey Vlasov 10 Stevenson 7 0.00n/a
0 Nathan Webster 9 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Geoffrey Wu 12 Naperville North 7 0.00n/a
0 Austin Zeilstra 9 Timothy Christian 3 0.00n/a