Geography

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Justin Abel   Auburn 7 0.8684.3%
6 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.8660.6%
6 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.8689.8%
5 Andrew Du 10 IMSA 7 0.7187.0%
5 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.7184.7%
5 Nick Larson   Belvidere 7 0.7175.8%
5 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.7178.7%
5 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.7178.9%
5 Wilder Seitz   Barrington 7 0.7168.9%
5 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.7159.8%
5 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.7152.1%
5 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.7122.6%
4 Kyle Asta   Barrington 7 0.5748.5%
4 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.5793.1%
4 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.5796.8%
4 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.5790.2%
4 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.5794.5%
4 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.5770.5%
4 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.5779.4%
4 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.5777.1%
4 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.5778.6%
4 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.5787.2%
4 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.5776.0%
4 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.5787.5%
4 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.5787.4%
4 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.5794.6%
4 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.5766.2%
4 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.5774.9%
4 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.5776.7%
4 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.5791.5%
4 Kodai Speich   Auburn 7 0.5795.1%
4 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.5787.6%
4 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.5779.7%
4 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.5788.9%
4 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.5775.9%
4 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.5787.9%
3 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.43100.0%
3 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.4398.4%
3 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.4397.8%
3 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.4381.8%
3 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.4374.0%
3 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.4386.6%
3 Lilly Chavez   Auburn 7 0.43100.0%
3 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.4385.9%
3 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.4386.2%
3 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.4386.4%
3 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.4393.1%
3 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.4399.1%
3 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.4380.0%
3 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.4377.5%
3 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.4393.2%
3 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.4395.7%
3 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.4393.0%
3 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.4374.0%
3 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4393.5%
3 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.4373.9%
3 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.4394.0%
3 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.4340.2%
3 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.4393.5%
3 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.4376.7%
3 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.4397.4%
3 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.43100.0%
3 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4385.2%
3 Morad Suliman   Auburn 7 0.4391.5%
3 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.4398.8%
3 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.4370.3%
3 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.4379.4%
3 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.4394.4%
2 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.2993.7%
2 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.2988.7%
2 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.2993.1%
2 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.2981.4%
2 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2989.7%
2 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.2998.8%
2 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.2934.7%
2 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.2967.3%
2 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.2999.5%
2 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.29100.0%
2 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.2975.7%
2 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.2976.1%
2 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.2998.2%
2 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.2987.1%
2 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.2979.5%
2 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.2985.2%
2 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.2963.9%
2 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.2947.9%
2 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.2967.2%
2 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.29100.0%
2 Amy Paul 11 Centennial 7 0.2975.7%
2 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.2989.4%
2 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.2980.4%
2 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.2981.6%
2 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.2961.9%
2 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.2994.2%
2 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.2977.9%
2 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2995.7%
1 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.1470.9%
1 Justin Chang 10 Fremd 7 0.14100.0%
1 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.14100.8%
1 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.1488.5%
1 Alex Guan 12 Fremd 7 0.1454.3%
1 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.1477.6%
1 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Charles Metz   Carbondale 7 0.14100.0%
1 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.1483.8%
1 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.14100.0%
1 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.1482.9%
1 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.1467.7%
1 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.1480.2%
1 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.1477.9%
1 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.14100.0%
1 Leif Verace   Auburn 7 0.14100.0%
1 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.1495.1%
0 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a