World History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.8675.9%
6 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.8693.0%
6 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.8666.0%
6 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.8680.1%
6 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.8662.3%
6 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.8682.1%
6 Kodai Speich   Auburn 7 0.8693.9%
5 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.7182.7%
5 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.7193.5%
5 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.7152.8%
5 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.7192.6%
5 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.7184.3%
5 Nick Larson   Belvidere 7 0.7180.5%
5 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.7193.2%
5 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.7166.6%
5 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.7179.3%
5 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.7181.9%
5 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.7165.6%
5 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.7174.2%
5 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.7176.2%
5 Morad Suliman   Auburn 7 0.7176.6%
5 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.7156.7%
5 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.7173.0%
5 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.7189.5%
4 Justin Abel   Auburn 7 0.5777.7%
4 Kyle Asta   Barrington 7 0.5767.0%
4 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.5787.0%
4 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.5778.2%
4 Lilly Chavez   Auburn 7 0.5791.6%
4 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.5795.3%
4 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.5778.4%
4 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.5775.6%
4 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.5780.1%
4 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.5783.9%
4 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.5770.3%
4 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.5785.7%
4 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.5785.0%
4 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.5783.2%
4 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.5783.0%
4 Amy Paul 11 Centennial 7 0.5785.7%
4 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.5781.2%
4 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5778.3%
4 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.5770.9%
4 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.5783.8%
4 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.5778.2%
4 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.5783.0%
4 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.5779.3%
3 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.4388.0%
3 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.4360.3%
3 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.4375.1%
3 Justin Chang 10 Fremd 7 0.4391.2%
3 Andrew Du 10 IMSA 7 0.4384.8%
3 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.4389.6%
3 Alex Guan 12 Fremd 7 0.4397.1%
3 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.4386.2%
3 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.4386.2%
3 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.4388.8%
3 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.4399.6%
3 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.4359.8%
3 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.4390.3%
3 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.4383.9%
3 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.4391.2%
3 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.4387.1%
3 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.4389.4%
3 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.4386.6%
3 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.4373.8%
3 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.4392.4%
3 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.4380.6%
3 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.4382.6%
3 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.4396.0%
3 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.4380.3%
3 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.4391.6%
3 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.4389.1%
3 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.4396.4%
3 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.4391.1%
3 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.4392.3%
3 Leif Verace   Auburn 7 0.4395.9%
3 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4370.7%
3 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.43100.0%
2 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.2998.2%
2 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2988.8%
2 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.2998.3%
2 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.2973.7%
2 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.2995.7%
2 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.29100.0%
2 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.2990.6%
2 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.2998.7%
2 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2993.5%
2 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.2990.9%
2 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.2991.3%
2 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.2989.8%
2 Charles Metz   Carbondale 7 0.2981.8%
2 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.2999.5%
2 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2972.4%
2 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.2996.0%
2 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.2988.3%
2 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.2999.0%
2 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2983.3%
2 Wilder Seitz   Barrington 7 0.2982.3%
2 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.2992.7%
2 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.2983.7%
2 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.2996.0%
2 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.2992.9%
2 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.2976.9%
1 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.1480.1%
1 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.1491.3%
1 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.1491.8%
1 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.1421.3%
1 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.1489.9%
1 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.1496.1%
1 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.1489.2%
1 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.1447.6%
1 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.1492.0%
1 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.1487.6%
0 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.00n/a
0 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.00n/a
0 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.00n/a