United States Literature

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.8656.7%
6 Nick Larson   Belvidere 7 0.8682.6%
6 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.8669.5%
6 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.8684.5%
5 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.7172.9%
5 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.7183.9%
5 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.7182.1%
5 Alex Guan 12 Fremd 7 0.7150.2%
5 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.7176.9%
5 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.7160.7%
5 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.7152.3%
5 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.7184.6%
5 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.7159.6%
5 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.7188.9%
5 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.7173.1%
5 Ethan Strombeck   Auburn 7 0.7177.6%
4 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.5786.4%
4 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.5781.1%
4 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.5763.7%
4 Justin Chang 10 Fremd 7 0.5777.9%
4 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.5796.4%
4 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.5798.8%
4 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.5797.0%
4 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.5780.2%
4 Wilder Seitz   Barrington 7 0.5769.0%
4 Kodai Speich   Auburn 7 0.5796.7%
4 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.5770.7%
3 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.4390.2%
3 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.4394.6%
3 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.4388.2%
3 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4392.9%
3 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.4388.5%
3 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.4394.0%
3 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.4377.5%
3 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.4386.3%
3 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.4361.4%
3 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.4389.3%
3 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.4388.5%
3 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.4384.7%
2 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.2991.9%
2 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.2967.8%
2 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.2984.1%
2 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.2984.5%
2 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.2985.2%
2 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.2993.4%
2 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.2996.8%
2 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.2988.0%
2 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.2971.8%
2 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.2974.5%
2 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.2995.5%
2 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.2971.6%
2 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.29100.0%
2 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.2985.0%
2 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.2978.0%
2 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.2976.5%
2 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2999.5%
2 Amy Paul 11 Centennial 7 0.2974.4%
2 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.2999.5%
2 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.2984.9%
2 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.2977.2%
2 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.29100.0%
2 Morad Suliman   Auburn 7 0.29100.0%
2 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.29100.0%
2 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.2984.3%
2 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.2979.2%
2 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.2997.1%
2 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.2967.6%
2 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.29100.0%
2 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2972.9%
2 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.2966.7%
1 Justin Abel   Auburn 7 0.14100.0%
1 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.14100.0%
1 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.1498.7%
1 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.1488.2%
1 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.1493.6%
1 Lilly Chavez   Auburn 7 0.14100.0%
1 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.1479.6%
1 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.1495.3%
1 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.1488.2%
1 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.1488.3%
1 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.1435.0%
1 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.1485.2%
1 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.1448.9%
1 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.14100.0%
1 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.14100.0%
1 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.1495.3%
1 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.14100.0%
1 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.1474.2%
1 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.14100.0%
1 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.1453.6%
1 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.14100.0%
1 Leif Verace   Auburn 7 0.1490.2%
1 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.14100.0%
0 Kyle Asta   Barrington 7 0.00n/a
0 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.00n/a
0 Andrew Du 10 IMSA 7 0.00n/a
0 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.00n/a
0 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.00n/a
0 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.00n/a
0 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.00n/a
0 Charles Metz   Carbondale 7 0.00n/a
0 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.00n/a
0 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.00n/a
0 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.00n/a
0 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.00n/a
0 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.00n/a
0 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.00n/a