Military History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Ethan Strombeck   Auburn 7 1.0061.1%
6 David Holmquist 10 Stevenson 7 0.8661.6%
6 Nick Kaminsky 12 Metea Valley 7 0.8655.2%
6 Kevin Kodama 11 Oak Park-River Forest 7 0.8655.0%
6 Patryk Kolodziej 12 Loyola Academy 7 0.8667.2%
6 Kunj Patel 11 Maine East 7 0.8691.4%
5 Kyle Asta   Barrington 7 0.7148.0%
5 Jackson Coleman 12 Latin School 7 0.7174.6%
5 Tony Cosimini 12 Mahomet-Seymour 7 0.7169.9%
5 Emma Forman 10 Lake Forest 7 0.7191.7%
5 Alex Guan 12 Fremd 7 0.7189.4%
5 Wesley Janicki 12 Lincoln-Way East 7 0.7172.5%
5 Rohit Naidu 11 Metea Valley 7 0.7178.7%
5 Sophie Netzel 10 Glenbard West 7 0.7175.5%
5 Victoria Ogunniyi   Rich Central 7 0.7179.5%
5 Peter Seymour 12 New Trier 7 0.7178.9%
5 Dimitri Speron 12 Maine South 7 0.7143.3%
5 Sean Sumugat 11 Loyola Academy 7 0.7155.7%
5 Arjun Sundararajan 12 Metea Valley 7 0.7190.9%
5 Sumesh Sundaresan 10 Metea Valley 7 0.7173.8%
5 Jakub Wolsza 11 Maine South 7 0.7171.5%
4 Claudia Danowski 12 Sandburg 7 0.5782.2%
4 Brennan Eng   St. Charles East 7 0.5781.6%
4 Jaivon Harris 11 Maine South 7 0.5777.3%
4 Noah Hauptmann   St. Charles East 7 0.5787.0%
4 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.5779.2%
4 Nick Larson   Belvidere 7 0.5770.2%
4 Advay Mahajan 12 Fremd 7 0.5783.0%
4 Vikram Marmer 11 Fremd 7 0.5768.5%
4 Alex Mayani   Hoffman Estates 7 0.5788.0%
4 John Papas Dennerline 12 New Trier 7 0.5755.9%
4 Osbaldo Porrua 10 Leyden 7 0.5775.5%
4 Nitin Prabakaran 12 Fremd 7 0.5792.0%
4 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.5770.8%
4 Zach Sessions 11 Latin School 7 0.5778.5%
4 Kodai Speich   Auburn 7 0.5773.9%
4 Aristotle Vainikos 11 Sandburg 7 0.5761.9%
4 Sofia Vainikos 11 Sandburg 7 0.5792.6%
3 Justin Abel   Auburn 7 0.4384.9%
3 Mayokun Abiona 12 Sandburg 7 0.4376.0%
3 Hisham Ahmad   Auburn 7 0.4396.6%
3 Grace Arnold 12 Lincoln-Way East 7 0.4398.0%
3 Ethan Bosch 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4375.3%
3 Evan Brown 12 Lake Forest 7 0.4384.5%
3 Lilly Chavez   Auburn 7 0.4394.8%
3 Gio Diomede 12 Leyden 7 0.4385.1%
3 Andrew Feng 12 New Trier 7 0.4396.2%
3 Jason Gluzkin 12 Maine East 7 0.4382.5%
3 Brett Hancock 11 Centennial 7 0.4358.6%
3 Cole Horvath 12 New Trier 7 0.4390.7%
3 Peter Huh 11 Carbondale 7 0.4385.7%
3 Olivia Lamberti 11 Stevenson 7 0.4385.2%
3 Jaden Lucas 12 Carbondale 7 0.4385.1%
3 Mitch McCullar 12 Williamsville 7 0.4339.0%
3 Nick Morrow 11 Mahomet-Seymour 7 0.4368.4%
3 Arjun Nageswaran 9 Stevenson 7 0.4383.7%
3 Ken Nakamura 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4396.3%
3 Conrad Oberhaus 12 Stevenson 7 0.4380.5%
3 Amy Paul 11 Centennial 7 0.4389.7%
3 Alec Podl 12 St. Charles East 7 0.4385.6%
3 Kenny Pontikes 10 Latin School 7 0.4374.7%
3 Ana Pranger 12 Latin School 7 0.4376.8%
3 Rishi Raghavapudi 9 Metea Valley 7 0.4379.2%
3 Diarmuid Reilly 12 Centennial 7 0.4388.9%
3 Shreya Seetharam 9 Fremd 7 0.4380.8%
3 Wilder Seitz   Barrington 7 0.4375.4%
3 Ashish Subramanian   Hoffman Estates 7 0.4397.4%
3 Morad Suliman   Auburn 7 0.4379.4%
3 Chetan Vadali 11 Latin School 7 0.4376.4%
3 Tejas Vadali 9 Latin School 7 0.4381.2%
3 Leif Verace   Auburn 7 0.4374.7%
3 Emmet Winter 12 Lake Forest 7 0.4374.8%
2 Zoe Baker 12 Sandburg 7 0.2993.0%
2 Jonah Biggers 11 Carbondale 7 0.2991.3%
2 Seth Blithstein 12 Sandburg 7 0.2983.9%
2 Ryan Burns 12 Lincoln-Way East 7 0.2994.3%
2 Chris Bush-Moline 10 Loyola Academy 7 0.2998.3%
2 Gretchen Coleman 12 Fremd 7 0.2976.0%
2 Casey Ford 11 Oak Park-River Forest 7 0.2997.3%
2 Ellie Houlihan 11 Lincoln-Way East 7 0.2963.2%
2 Jamin Kim 10 Fremd 7 0.2991.5%
2 Jonathan Kim   Hoffman Estates 7 0.2994.3%
2 Kevin Lyvers 10 Sandburg 7 0.2966.2%
2 Andy Marati   Homewood-Flossmoor 7 0.2971.2%
2 Sabrina Meng 10 IMSA 7 0.29100.0%
2 Charles Metz   Carbondale 7 0.29100.0%
2 Alex Reuter 12 Latin School 7 0.2950.7%
2 Ishan Shah 12 Metea Valley 7 0.2953.7%
2 Haley Shaw 12 Keith Country Day 7 0.2989.0%
2 Isaac Soloveychik 11 Centennial 7 0.2956.0%
2 Josh Strauss 11 Leyden 7 0.2971.0%
2 Shaunie Talapatra 11 Carbondale 7 0.2965.6%
2 Anthony Wick 9 Fenton 7 0.2975.1%
1 Summer Abraham 11 Latin School 7 0.14100.0%
1 Justin Chang 10 Fremd 7 0.14100.0%
1 Suteetida Chit-Arkhah 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Ben Dahl 12 Mahomet-Seymour 7 0.1489.2%
1 Andrew Du 10 IMSA 7 0.1458.8%
1 Isabella Falsetti 12 Keith Country Day 7 0.14100.0%
1 Weillin Feng 10 New Trier 7 0.1489.6%
1 Andrew Hoffman 10 Loyola Academy 7 0.1498.2%
1 Jimmy Humphrey 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1470.7%
1 Healey Kogan 10 Stevenson 7 0.1481.4%
1 Matthew Lee 10 IMSA 7 0.1462.1%
1 Deepak Moparthi 12 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Amy Nicholson 12 Leyden 7 0.14100.0%
1 Aniket Nuthalapati 11 Stevenson 7 0.1469.0%
1 Patrick O'Halloran 11 Lincoln-Way East 7 0.1462.1%
1 Idia Ogbomoh   Rich Central 7 0.14100.0%
1 Janellie Roach 10 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Jake Schwartz 12 Leyden 7 0.1495.1%
1 Christian Steinhofer 12 Oak Park-River Forest 7 0.1439.8%
1 Luca Strohmeier 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1494.6%
1 Marie Tagliavia 10 Loyola Academy 7 0.14100.0%
1 Angela Vainikos 11 Sandburg 7 0.1487.4%
1 Blaise von Ohlen 12 Lake Forest 7 0.1490.4%
1 Sana Zafer 12 Hoffman Estates 7 0.14100.0%
0 Emily Bernhardt 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Matt Hurley 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Jessica Manieson   Rich Central 7 0.00n/a
0 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.00n/a
0 Michael Trombetta   Sandburg 7 0.00n/a
0 Erti Tushe 12 Maine East 7 0.00n/a
0 Saket Vissapragada 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Myles Walker 11 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a