Chemistry

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Dylan Bowman   University Lab 7 1.0060.4%
7 Hanson Hao 12 IMSA 7 1.0040.3%
7 Thomas Kent   Glenbard North 7 1.0067.3%
6 Caitlyn Dang   Glenbard North 7 0.8673.1%
6 Jack Nugent 11 Loyola Academy 7 0.8672.4%
6 Mercy Olapido   Whitney Young 7 0.8681.5%
6 Chetan Vadali 12 Latin School 7 0.8673.9%
5 Gordon Anderson 12 Oak Park-River Forest 7 0.7180.2%
5 Jonah Biggers   Carbondale 7 0.7156.4%
5 Jacob Crowell 11 Auburn 7 0.7163.0%
5 Anmol Dash 9 Stevenson 7 0.7184.0%
5 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.7172.9%
5 Jimmy Humphrey 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7149.8%
5 Akul Joshi   Barrington 7 0.7174.8%
5 Matthew Lee 11 IMSA 7 0.7181.7%
5 Gavin McCarthy 10 Fremd 7 0.7188.6%
5 Govind Prabhakar 11 Stevenson 7 0.7191.4%
5 Shreya Seetharam 10 Fremd 7 0.7158.6%
5 Ashish Subramanian 11 Hoffman Estates 7 0.7179.7%
5 Roxanne Tang   Barrington 7 0.7167.7%
5 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.7172.9%
5 Michael Trombetta 10 IMSA 7 0.7192.5%
4 Tomás Aguilar-Fraga 12 Saint Joseph 7 0.5769.8%
4 Eldon Bradfield 10 Whitney Young 7 0.5779.9%
4 Vincent Cauilan   Glenbard North 7 0.5776.0%
4 Suteetida Chit-Arkhah   Maine South 7 0.5778.5%
4 Timothy Joon-gi Cho   University Lab 7 0.5758.9%
4 Will Cravitz 11 Latin School 7 0.5772.6%
4 Alex Desjardins 11 Lincoln-Way East 7 0.5777.3%
4 Weillin Feng   New Trier 7 0.5770.3%
4 Michele Giovacchini 10 St. Charles East 7 0.5779.1%
4 Kevin Kodama 12 Oak Park-River Forest 7 0.5755.5%
4 Healey Kogan 11 Stevenson 7 0.5779.7%
4 Jeromel Lara   Glenbard North 7 0.5782.6%
4 Nick Maurer 10 Centennial 7 0.5797.2%
4 Thomas Mercurio 11 Hinsdale Central 7 0.5787.8%
4 Patrick O'Halloran 12 Lincoln-Way East 7 0.5786.6%
4 Andrew Orians   Saint Joseph 7 0.5782.9%
4 Amy Paul 12 Centennial 7 0.5774.7%
4 Brad Rudy 11 Lincoln-Way East 7 0.5771.1%
4 Ethan Strombeck 12 Auburn 7 0.5780.5%
4 Marie Tagliavia 11 Loyola Academy 7 0.5791.6%
4 Aristotle Vainikos 12 Sandburg 7 0.5766.3%
3 Justin Abel 10 Auburn 7 0.4374.6%
3 Manvit Adusimili 11 Hinsdale Central 7 0.4357.5%
3 Youngsang Aum 12 Metea Valley 7 0.4374.6%
3 Jarred Baligod   Glenbard North 7 0.4386.9%
3 Abigail Bergan   Barrington 7 0.4385.4%
3 Rose Branson 11 Latin School 7 0.4355.5%
3 Chris Bush-Moline 11 Loyola Academy 7 0.4383.5%
3 Ritu Dave 12 Centennial 7 0.4376.3%
3 Emma Forman 11 Lake Forest 7 0.4374.9%
3 Spandan Goel 9 Stevenson 7 0.4378.0%
3 Noah Hauptmann 12 St. Charles East 7 0.4372.2%
3 David Holmquist 11 Stevenson 7 0.43100.0%
3 Peter Huh   Carbondale 7 0.4356.9%
3 Carson Krol 12 Sandburg 7 0.4391.6%
3 Jonathan Lau   University Lab 7 0.4361.2%
3 Daniel Lee 11 IMSA 7 0.4358.3%
3 Charles Metz   Carbondale 7 0.4353.3%
3 Arjun Nageswaran 10 Stevenson 7 0.4372.7%
3 Ken Nakamura 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4377.6%
3 Rishi Narayanan   Barrington 7 0.4353.7%
3 Aayush Patel 11 Metea Valley 7 0.4381.5%
3 Eric Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4390.3%
3 Osbaldo Porrua   Leyden 7 0.43100.0%
3 Janellie Roach 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4387.7%
3 Aakash Shah   Leyden 7 0.4373.0%
3 Alex Sidler 10 Lincoln-Way East 7 0.4388.7%
3 Isaac Soloveychik 12 Centennial 7 0.4380.8%
3 Liam Starnes   Barrington 7 0.4372.6%
3 Eli Tsung   Carbondale 7 0.4393.3%
3 Sofia Vainikos 12 Sandburg 7 0.4371.4%
3 Bryan Wan 10 Fremd 7 0.4388.1%
3 Jakub Wolsza   Maine South 7 0.4393.3%
3 Michelle Yang   Barrington 7 0.4363.1%
2 Anthony Butera   Glenbard North 6 0.3381.2%
2 Miranda Nutter   Putnam County 6 0.33100.0%
2 Charlie O'Leary   Glenbard North 6 0.3398.8%
2 Terrence Amador 10 Sandburg 7 0.2987.3%
2 Luis Angeles 9 Auburn 7 0.2987.8%
2 Robert Bianucci 10 Sandburg 7 0.2974.0%
2 Janielle Calaunan   Glenbard North 7 0.2966.6%
2 Matthew Ferracuti 11 Lincoln-Way East 7 0.2995.7%
2 Andrew Hoffman 11 Loyola Academy 7 0.2977.7%
2 Joseph Holecek 9 Loyola Academy 7 0.29100.0%
2 Ellie Houlihan 12 Lincoln-Way East 7 0.2973.3%
2 Uma Iyer 9 Metea Valley 7 0.2979.1%
2 Pooja Khatri 10 Hoffman Estates 7 0.2997.0%
2 Arthur Kot   Leyden 7 0.2976.9%
2 Ona Lamaj 11 Maine East 7 0.2994.4%
2 Olivia Lamberti 12 Stevenson 7 0.2984.8%
2 Luke Meacham 9 Lincoln-Way East 7 0.2952.7%
2 Emily Nakiganda   Barrington 7 0.2994.7%
2 Sophie Netzel 11 Glenbard West 7 0.2976.3%
2 Kenny Pontikes 11 Latin School 7 0.2974.7%
2 Nishit Samarth 11 Metea Valley 7 0.2988.8%
2 Christopher Schwartz 11 Sandburg 7 0.2967.1%
2 Denis Selyuzhitsky 10 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Josh Strauss   Leyden 7 0.2986.6%
2 Sumesh Sundaresan 11 Metea Valley 7 0.2977.7%
2 Shaunie Talapatra   Carbondale 7 0.2968.3%
2 Eric Webb 10 Sandburg 7 0.2965.0%
1 Krishi Rana 11 Maine East 6 0.1793.1%
1 Charles Bliss   Maine South 7 0.1458.9%
1 Brennan Browning 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Varun Damaraju 11 Metea Valley 7 0.1491.6%
1 Avery Ellis 12 Latin School 7 0.1431.8%
1 Brett Hancock 12 Centennial 7 0.1491.1%
1 Jaivon Harris   Maine South 7 0.14100.0%
1 Leon Kamenev 11 Hinsdale Central 7 0.1474.6%
1 Connor Knutson 12 Lincoln-Way East 7 0.14100.0%
1 Nick Larson 12 Belvidere 7 0.1462.8%
1 Patrick McGreevy   Saint Joseph 7 0.1481.9%
1 Jainil Modi 12 Maine East 7 0.1467.2%
1 Harsh Patel   Glenbard North 7 0.1488.9%
1 Rishi Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.1468.9%
1 Tejas Vadali 10 Latin School 7 0.1492.8%
1 Myles Walker 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.3%
1 Ashley White 10 Homewood-Flossmoor 7 0.14100.0%
1 Isaiah Zillman 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1463.3%
0 Zuzanna Cieply 10 Sandburg 7 0.00n/a
0 Brady Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.00n/a
0 Kevin Lyvers 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Abby McCreary 11 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Vidhi Mehta   Glenbard North 7 0.00n/a
0 Armin Pazooki 9 Sandburg 7 0.00n/a
0 Sam Summers 11 Sandburg 7 0.00n/a