Military History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Luke Meacham 9 Lincoln-Way East 7 1.0070.8%
6 Timothy Joon-gi Cho   University Lab 7 0.8674.6%
6 David Holmquist 11 Stevenson 7 0.8676.6%
6 Jonathan Lau   University Lab 7 0.8680.8%
6 Rishi Narayanan   Barrington 7 0.8677.4%
6 Govind Prabhakar 11 Stevenson 7 0.8661.3%
5 Carson Krol 12 Sandburg 7 0.7167.7%
5 Matthew Lee 11 IMSA 7 0.7175.3%
5 Patrick McGreevy   Saint Joseph 7 0.7165.2%
5 Arjun Nageswaran 10 Stevenson 7 0.7171.8%
5 Sophie Netzel 11 Glenbard West 7 0.7175.5%
5 Denis Selyuzhitsky 10 Stevenson 7 0.7171.7%
5 Chetan Vadali 12 Latin School 7 0.7192.5%
5 Michelle Yang   Barrington 7 0.7175.7%
4 Tomás Aguilar-Fraga 12 Saint Joseph 7 0.5793.1%
4 Brennan Browning 12 Lincoln-Way East 7 0.5782.1%
4 Emma Forman 11 Lake Forest 7 0.5788.5%
4 Brady Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.5770.8%
4 Brett Hancock 12 Centennial 7 0.5785.6%
4 Joseph Holecek 9 Loyola Academy 7 0.5778.6%
4 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.5780.4%
4 Ellie Houlihan 12 Lincoln-Way East 7 0.5774.8%
4 Leon Kamenev 11 Hinsdale Central 7 0.5779.3%
4 Connor Knutson 12 Lincoln-Way East 7 0.5787.2%
4 Kevin Kodama 12 Oak Park-River Forest 7 0.5768.4%
4 Jeromel Lara   Glenbard North 7 0.5778.9%
4 Nick Maurer 10 Centennial 7 0.5772.6%
4 Patrick O'Halloran 12 Lincoln-Way East 7 0.5774.4%
4 Rishi Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.5762.8%
4 Brad Rudy 11 Lincoln-Way East 7 0.5791.2%
4 Christopher Schwartz 11 Sandburg 7 0.5771.7%
4 Marie Tagliavia 11 Loyola Academy 7 0.5797.8%
4 Eli Tsung   Carbondale 7 0.5783.1%
4 Aristotle Vainikos 12 Sandburg 7 0.5775.3%
4 Eric Webb 10 Sandburg 7 0.5765.5%
3 Terrence Amador 10 Sandburg 7 0.4384.5%
3 Luis Angeles 9 Auburn 7 0.4374.3%
3 Abigail Bergan   Barrington 7 0.4391.0%
3 Chris Bush-Moline 11 Loyola Academy 7 0.4396.5%
3 Janielle Calaunan   Glenbard North 7 0.4389.4%
3 Vincent Cauilan   Glenbard North 7 0.4392.5%
3 Jacob Crowell 11 Auburn 7 0.4394.0%
3 Anmol Dash 9 Stevenson 7 0.4377.4%
3 Ritu Dave 12 Centennial 7 0.43100.0%
3 Alex Desjardins 11 Lincoln-Way East 7 0.4386.1%
3 Avery Ellis 12 Latin School 7 0.4366.5%
3 Hanson Hao 12 IMSA 7 0.43100.0%
3 Andrew Hoffman 11 Loyola Academy 7 0.4398.2%
3 Peter Huh   Carbondale 7 0.4395.1%
3 Abby McCreary 11 Lincoln-Way East 7 0.4383.7%
3 Jainil Modi 12 Maine East 7 0.43100.0%
3 Aayush Patel 11 Metea Valley 7 0.4372.6%
3 Amy Paul 12 Centennial 7 0.43100.0%
3 Armin Pazooki 9 Sandburg 7 0.4391.0%
3 Isaac Soloveychik 12 Centennial 7 0.4394.8%
3 Ethan Strombeck 12 Auburn 7 0.4354.9%
3 Ashish Subramanian 11 Hoffman Estates 7 0.4380.4%
3 Sumesh Sundaresan 11 Metea Valley 7 0.4363.4%
3 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.4382.9%
3 Tejas Vadali 10 Latin School 7 0.4372.6%
3 Sofia Vainikos 12 Sandburg 7 0.4392.4%
3 Bryan Wan 10 Fremd 7 0.4375.2%
3 Jakub Wolsza   Maine South 7 0.4375.2%
2 Anthony Butera   Glenbard North 6 0.3386.0%
2 Justin Abel 10 Auburn 7 0.2981.2%
2 Robert Bianucci 10 Sandburg 7 0.2997.0%
2 Charles Bliss   Maine South 7 0.2977.2%
2 Rose Branson 11 Latin School 7 0.2976.4%
2 Will Cravitz 11 Latin School 7 0.2980.4%
2 Varun Damaraju 11 Metea Valley 7 0.2998.1%
2 Michele Giovacchini 10 St. Charles East 7 0.29100.0%
2 Jimmy Humphrey 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2948.6%
2 Akul Joshi   Barrington 7 0.2996.1%
2 Thomas Kent   Glenbard North 7 0.2990.9%
2 Healey Kogan 11 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Olivia Lamberti 12 Stevenson 7 0.2975.0%
2 Kevin Lyvers 11 Sandburg 7 0.2997.3%
2 Gavin McCarthy 10 Fremd 7 0.2987.9%
2 Vidhi Mehta   Glenbard North 7 0.2995.5%
2 Thomas Mercurio 11 Hinsdale Central 7 0.2979.4%
2 Jack Nugent 11 Loyola Academy 7 0.2976.8%
2 Charlie O'Leary   Glenbard North 7 0.2981.4%
2 Mercy Olapido   Whitney Young 7 0.29100.0%
2 Andrew Orians   Saint Joseph 7 0.2987.9%
2 Eric Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2997.3%
2 Kenny Pontikes 11 Latin School 7 0.2983.2%
2 Janellie Roach 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2999.3%
2 Shreya Seetharam 10 Fremd 7 0.2975.1%
2 Aakash Shah   Leyden 7 0.2995.2%
2 Liam Starnes   Barrington 7 0.2984.1%
2 Josh Strauss   Leyden 7 0.2980.8%
2 Sam Summers 11 Sandburg 7 0.2990.1%
2 Myles Walker 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2978.2%
2 Ashley White 10 Homewood-Flossmoor 7 0.29100.0%
1 Krishi Rana 11 Maine East 6 0.1794.6%
1 Manvit Adusimili 11 Hinsdale Central 7 0.1472.3%
1 Gordon Anderson 12 Oak Park-River Forest 7 0.1494.6%
1 Youngsang Aum 12 Metea Valley 7 0.1437.0%
1 Jarred Baligod   Glenbard North 7 0.1472.9%
1 Jonah Biggers   Carbondale 7 0.1484.9%
1 Eldon Bradfield 10 Whitney Young 7 0.1496.3%
1 Suteetida Chit-Arkhah   Maine South 7 0.14100.0%
1 Zuzanna Cieply 10 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Caitlyn Dang   Glenbard North 7 0.1492.5%
1 Weillin Feng   New Trier 7 0.14100.0%
1 Matthew Ferracuti 11 Lincoln-Way East 7 0.1487.5%
1 Spandan Goel 9 Stevenson 7 0.1471.0%
1 Jaivon Harris   Maine South 7 0.1482.1%
1 Noah Hauptmann 12 St. Charles East 7 0.1474.7%
1 Uma Iyer 9 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Arthur Kot   Leyden 7 0.1486.8%
1 Nick Larson 12 Belvidere 7 0.1472.4%
1 Daniel Lee 11 IMSA 7 0.1482.9%
1 Charles Metz   Carbondale 7 0.1497.0%
1 Emily Nakiganda   Barrington 7 0.1480.1%
1 Miranda Nutter   Putnam County 7 0.1494.6%
1 Osbaldo Porrua   Leyden 7 0.1495.7%
1 Nishit Samarth 11 Metea Valley 7 0.1491.5%
1 Alex Sidler 10 Lincoln-Way East 7 0.1473.4%
1 Shaunie Talapatra   Carbondale 7 0.1487.8%
1 Roxanne Tang   Barrington 7 0.1481.3%
1 Michael Trombetta 10 IMSA 7 0.1494.7%
1 Isaiah Zillman 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1457.0%
0 Dylan Bowman   University Lab 7 0.00n/a
0 Pooja Khatri 10 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Ona Lamaj 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Ken Nakamura 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Harsh Patel   Glenbard North 7 0.00n/a