Social Science and Philosophy

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Ethan Strombeck 12 Auburn 7 1.0035.5%
6 Eldon Bradfield 10 Whitney Young 7 0.8687.0%
6 Vincent Cauilan   Glenbard North 7 0.8674.4%
6 Ritu Dave 12 Centennial 7 0.8685.5%
6 Kevin Kodama 12 Oak Park-River Forest 7 0.8659.5%
6 Olivia Lamberti 12 Stevenson 7 0.8661.8%
6 Jonathan Lau   University Lab 7 0.8680.9%
6 Patrick McGreevy   Saint Joseph 7 0.8666.4%
6 Osbaldo Porrua   Leyden 7 0.8662.5%
6 Myles Walker 12 Homewood-Flossmoor 7 0.8668.6%
5 Jonah Biggers   Carbondale 7 0.7186.5%
5 Charles Bliss   Maine South 7 0.7190.8%
5 Dylan Bowman   University Lab 7 0.7154.0%
5 Timothy Joon-gi Cho   University Lab 7 0.7165.3%
5 Caitlyn Dang   Glenbard North 7 0.7177.5%
5 Thomas Kent   Glenbard North 7 0.7187.1%
5 Gavin McCarthy 10 Fremd 7 0.7186.4%
5 Eric Piros 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7180.2%
5 Shreya Seetharam 10 Fremd 7 0.7173.1%
5 Denis Selyuzhitsky 10 Stevenson 7 0.7176.0%
5 Aristotle Vainikos 12 Sandburg 7 0.7155.1%
5 Eric Webb 10 Sandburg 7 0.7186.0%
5 Michelle Yang   Barrington 7 0.7180.0%
4 Justin Abel 10 Auburn 7 0.5792.6%
4 Tomás Aguilar-Fraga 12 Saint Joseph 7 0.5769.6%
4 Youngsang Aum 12 Metea Valley 7 0.5787.6%
4 Janielle Calaunan   Glenbard North 7 0.5777.5%
4 Avery Ellis 12 Latin School 7 0.5788.4%
4 Weillin Feng   New Trier 7 0.5798.3%
4 Matthew Ferracuti 11 Lincoln-Way East 7 0.5781.9%
4 Andrew Hoffman 11 Loyola Academy 7 0.5794.4%
4 David Holmquist 11 Stevenson 7 0.5794.0%
4 Jimmy Humphrey 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5782.0%
4 Leon Kamenev 11 Hinsdale Central 7 0.5787.0%
4 Daniel Lee 11 IMSA 7 0.5749.5%
4 Kevin Lyvers 11 Sandburg 7 0.5789.6%
4 Arjun Nageswaran 10 Stevenson 7 0.5777.9%
4 Rishi Narayanan   Barrington 7 0.5786.4%
4 Sophie Netzel 11 Glenbard West 7 0.5768.9%
4 Amy Paul 12 Centennial 7 0.5792.7%
4 Kenny Pontikes 11 Latin School 7 0.5774.8%
4 Aakash Shah   Leyden 7 0.5784.1%
4 Josh Strauss   Leyden 7 0.5783.9%
4 Sumesh Sundaresan 11 Metea Valley 7 0.5775.4%
4 Chetan Vadali 12 Latin School 7 0.5774.1%
4 Tejas Vadali 10 Latin School 7 0.5771.0%
4 Sofia Vainikos 12 Sandburg 7 0.5787.3%
3 Anthony Butera   Glenbard North 6 0.5079.2%
3 Krishi Rana 11 Maine East 6 0.5097.6%
3 Manvit Adusimili 11 Hinsdale Central 7 0.4375.9%
3 Terrence Amador 10 Sandburg 7 0.4393.4%
3 Gordon Anderson 12 Oak Park-River Forest 7 0.4382.2%
3 Robert Bianucci 10 Sandburg 7 0.4371.1%
3 Brennan Browning 12 Lincoln-Way East 7 0.4365.5%
3 Zuzanna Cieply 10 Sandburg 7 0.4381.8%
3 Will Cravitz 11 Latin School 7 0.4374.8%
3 Jacob Crowell 11 Auburn 7 0.4382.6%
3 Emma Forman 11 Lake Forest 7 0.4387.9%
3 Brady Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.4363.5%
3 Brett Hancock 12 Centennial 7 0.4373.2%
3 Hanson Hao 12 IMSA 7 0.4370.9%
3 Noah Hauptmann 12 St. Charles East 7 0.4386.2%
3 Joseph Holecek 9 Loyola Academy 7 0.4383.9%
3 Abraham Holtermann   Barrington 7 0.4381.7%
3 Peter Huh   Carbondale 7 0.4382.4%
3 Pooja Khatri 10 Hoffman Estates 7 0.4380.5%
3 Connor Knutson 12 Lincoln-Way East 7 0.4388.0%
3 Arthur Kot   Leyden 7 0.4377.0%
3 Nick Larson 12 Belvidere 7 0.4397.8%
3 Abby McCreary 11 Lincoln-Way East 7 0.43100.0%
3 Thomas Mercurio 11 Hinsdale Central 7 0.4382.8%
3 Jainil Modi 12 Maine East 7 0.4378.1%
3 Miranda Nutter   Putnam County 7 0.4393.4%
3 Patrick O'Halloran 12 Lincoln-Way East 7 0.4389.5%
3 Charlie O'Leary   Glenbard North 7 0.4379.1%
3 Andrew Orians   Saint Joseph 7 0.4378.2%
3 Armin Pazooki 9 Sandburg 7 0.4379.2%
3 Janellie Roach 11 Homewood-Flossmoor 7 0.4395.6%
3 Christopher Schwartz 11 Sandburg 7 0.4362.1%
3 Alex Sidler 10 Lincoln-Way East 7 0.43100.0%
3 Liam Starnes   Barrington 7 0.4388.1%
3 Shaunie Talapatra   Carbondale 7 0.4372.4%
3 Roxanne Tang   Barrington 7 0.4383.5%
3 John Paul Taylor   Carbondale 7 0.4361.2%
3 Eli Tsung   Carbondale 7 0.4377.6%
3 Bryan Wan 10 Fremd 7 0.4372.5%
3 Jakub Wolsza   Maine South 7 0.4373.0%
2 Jarred Baligod   Glenbard North 7 0.2971.5%
2 Abigail Bergan   Barrington 7 0.2976.1%
2 Rose Branson 11 Latin School 7 0.2990.5%
2 Chris Bush-Moline 11 Loyola Academy 7 0.2975.6%
2 Varun Damaraju 11 Metea Valley 7 0.2998.5%
2 Alex Desjardins 11 Lincoln-Way East 7 0.2993.1%
2 Michele Giovacchini 10 St. Charles East 7 0.29100.0%
2 Spandan Goel 9 Stevenson 7 0.29100.0%
2 Jaivon Harris   Maine South 7 0.2976.4%
2 Healey Kogan 11 Stevenson 7 0.2990.1%
2 Carson Krol 12 Sandburg 7 0.2983.2%
2 Jeromel Lara   Glenbard North 7 0.2988.8%
2 Matthew Lee 11 IMSA 7 0.2965.5%
2 Luke Meacham 9 Lincoln-Way East 7 0.2951.2%
2 Vidhi Mehta   Glenbard North 7 0.2975.1%
2 Charles Metz   Carbondale 7 0.2980.4%
2 Emily Nakiganda   Barrington 7 0.2976.5%
2 Jack Nugent 11 Loyola Academy 7 0.2985.5%
2 Mercy Olapido   Whitney Young 7 0.2972.9%
2 Aayush Patel 11 Metea Valley 7 0.2979.5%
2 Harsh Patel   Glenbard North 7 0.2996.6%
2 Govind Prabhakar 11 Stevenson 7 0.2977.5%
2 Nishit Samarth 11 Metea Valley 7 0.29100.0%
2 Isaac Soloveychik 12 Centennial 7 0.2960.4%
2 Sam Summers 11 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Michael Trombetta 10 IMSA 7 0.2978.8%
2 Isaiah Zillman 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2970.9%
1 Luis Angeles 9 Auburn 7 0.1451.6%
1 Suteetida Chit-Arkhah   Maine South 7 0.14100.0%
1 Anmol Dash 9 Stevenson 7 0.14100.0%
1 Ellie Houlihan 12 Lincoln-Way East 7 0.1478.1%
1 Uma Iyer 9 Metea Valley 7 0.14100.0%
1 Akul Joshi   Barrington 7 0.1486.5%
1 Ona Lamaj 11 Maine East 7 0.14100.0%
1 Nick Maurer 10 Centennial 7 0.14100.0%
1 Brad Rudy 11 Lincoln-Way East 7 0.1473.1%
1 Ashish Subramanian 11 Hoffman Estates 7 0.14100.0%
1 Marie Tagliavia 11 Loyola Academy 7 0.1464.1%
0 Ken Nakamura 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Rishi Raghavapudi 10 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Ashley White 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a