Player Detail: Lincoln-Way East

Brennan Browning (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
2 Manvit Adusimili (Hinsdale Central) Loss 5 7 2064.7%0–1
4 Armin Pazooki (Sandburg) Loss 7 9 2091.7%0–2
6 Isaac Soloveychik (Centennial) Loss 5 11 2082.2%0–3
8 Ona Lamaj (Maine East) Win 8 2 2081.7%1–3
10 Anthony Butera (Glenbard North) Win 8 7 2176.2%2–3
12 Jonah Biggers (Carbondale) Loss 4 11 2066.7%2–4
14 Andrew Hoffman (Loyola Academy) Win 10 7 2075.4%3–4

Alex Desjardins (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Sofia Vainikos (Sandburg) Loss 3 9 2084.4%0–1
4 Charlie O'Leary (Glenbard North) Win 8 7 2096.4%1–1
6 Will Cravitz (Latin School) Loss 3 14 2086.1%1–2
8 Zuzanna Cieply (Sandburg) Win 9 6 2083.5%2–2
9 Vincent Cauilan (Glenbard North) Loss 3 9 2082.1%2–3
12 Brett Hancock (Centennial) Loss 5 9 2087.2%2–4
14 Brady Hagerman (Waubonsie Valley) Loss 5 10 2081.7%2–5

Matthew Ferracuti (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
2 Caitlyn Dang (Glenbard North) Win 10 6 2079.1%1–0
3 Leon Kamenev (Hinsdale Central) Loss 8 9 2292.6%1–1
5 Luis Angeles (Auburn) Win 10 3 2077.5%2–1
7 Andrew Orians (Saint Joseph) Loss 6 8 2081.2%2–2
9 Rose Branson (Latin School) Loss 4 13 2092.2%2–3
12 Bryan Wan (Fremd) Loss 8 11 2087.1%2–4
14 Ken Nakamura (Homewood-Flossmoor) Win 9 8 2074.3%3–4

Ellie Houlihan (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Isaiah Zillman (Homewood-Flossmoor) Loss 5 9 2080.9%0–1
4 Josh Strauss (Leyden) Win 12 7 2083.3%1–1
6 Jonah Biggers (Carbondale) Loss 7 12 2087.7%1–2
8 Robert Bianucci (Sandburg) Win 10 5 2079.1%2–2
9 Michael Trombetta (IMSA) Loss 4 6 2087.9%2–3
12 Terrence Amador (Sandburg) Loss 9 10 2094.8%2–4
14 Uma Iyer (Metea Valley) Win 10 9 2082.5%3–4

Ellie Houlihan also played in 2017.


Connor Knutson (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Matthew Lee (IMSA) Loss 3 17 2070.2%0–1
4 Sumesh Sundaresan (Metea Valley) Loss 7 9 2096.0%0–2
6 Harsh Patel (Glenbard North) Loss 7 8 2093.4%0–3
8 Aakash Shah (Leyden) Loss 5 11 2089.9%0–4
10 Ona Lamaj (Maine East) Loss 7 8 2176.2%0–5
12 Suteetida Chit-Arkhah (Maine South) Win 9 8 2285.3%1–5
14 Charles Bliss (Maine South) Win 9 8 2086.1%2–5

Abby McCreary (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Denis Selyuzhitsky (Stevenson) Loss 1 11 20100.0%0–1
4 Anthony Butera (Glenbard North) Loss 8 10 2097.6%0–2
6 Aakash Shah (Leyden) Win 8 7 2089.0%1–2
8 Sumesh Sundaresan (Metea Valley) Loss 7 9 2085.9%1–3
10 Ashley White (Homewood-Flossmoor) Win 10 6 2084.6%2–3
12 Josh Strauss (Leyden) Loss 8 9 2188.2%2–4
14 Emma Forman (Lake Forest) Win 10 9 2096.9%3–4

Luke Meacham (Ninth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Jimmy Humphrey (Homewood-Flossmoor) Loss 8 10 2066.0%0–1
4 Eldon Bradfield (Whitney Young) Loss 9 11 2065.4%0–2
6 Vidhi Mehta (Glenbard North) Loss 7 8 2079.5%0–3
8 Alex Sidler (Lincoln-Way East) Win 11 4 2073.7%1–3
10 Caitlyn Dang (Glenbard North) Loss 9 10 2177.4%1–4
12 Jarred Baligod (Glenbard North) Win 10 6 2085.1%2–4
14 Joseph Holecek (Loyola Academy) Win 9 8 2083.0%3–4

Patrick O'Halloran (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Shaunie Talapatra (Carbondale) Loss 7 8 2076.7%0–1
4 Uma Iyer (Metea Valley) Win 9 8 2082.1%1–1
5 Noah Hauptmann (St. Charles East) Loss 6 9 2082.6%1–2
8 Pooja Khatri (Hoffman Estates) Win 9 8 2078.7%2–2
10 Charles Metz (Carbondale) Win 10 6 2084.8%3–2
11 Amy Paul (Centennial) Loss 2 7 2089.0%3–3
14 Mercy Olapido (Whitney Young) Loss 7 11 2089.0%3–4

Patrick O'Halloran also played in 2017.


Brad Rudy (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Thomas Mercurio (Hinsdale Central) Loss 3 15 2080.3%0–1
4 Charles Metz (Carbondale) Loss 4 11 2091.4%0–2
6 Spandan Goel (Stevenson) Loss 6 8 2079.3%0–3
8 Krishi Rana (Maine East) Win 9 5 2084.7%1–3
10 Brady Hagerman (Waubonsie Valley) Win 9 7 2092.5%2–3
12 Healey Kogan (Stevenson) Loss 5 12 2080.0%2–4
14 Charlie O'Leary (Glenbard North) Loss 6 7 2071.8%2–5

Alex Sidler (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
2 Nick Larson (Belvidere) Loss 6 9 2085.8%0–1
4 Nishit Samarth (Metea Valley) Loss 7 10 2093.5%0–2
6 Emma Forman (Lake Forest) Loss 3 16 2075.1%0–3
8 Luke Meacham (Lincoln-Way East) Loss 4 11 2074.3%0–4
10 Arthur Kot (Leyden) Loss 4 9 2088.7%0–5
12 Varun Damaraju (Metea Valley) Win 8 3 2093.9%1–5
14 Zuzanna Cieply (Sandburg) Loss 6 7 2081.5%1–6