Player Detail: Sandburg

Terrence Amador (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
2 Roxanne Tang (Barrington) Loss 5 11 2087.6%0–1
4 Aakash Shah (Leyden) Win 11 9 2088.3%1–1
5 Denis Selyuzhitsky (Stevenson) Win 9 7 2078.9%2–1
7 Janellie Roach (Homewood-Flossmoor) Loss 5 10 2090.9%2–2
9 Manvit Adusimili (Hinsdale Central) Loss 5 9 2086.4%2–3
12 Ellie Houlihan (Lincoln-Way East) Win 10 9 2081.0%3–3
13 Myles Walker (Homewood-Flossmoor) Loss 8 9 2089.4%3–4

Robert Bianucci (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
2 Sophie Netzel (Glenbard West) Loss 3 16 2070.7%0–1
4 Patrick McGreevy (Saint Joseph) Win 9 8 2193.5%1–1
6 Anmol Dash (Stevenson) Loss 5 12 2094.1%1–2
8 Ellie Houlihan (Lincoln-Way East) Loss 5 10 2071.2%1–3
10 Miranda Nutter (Putnam County) Win 9 3 2082.4%2–3
12 Armin Pazooki (Sandburg) Loss 4 8 2088.3%2–4
14 Vidhi Mehta (Glenbard North) Win 11 3 2083.3%3–4

Zuzanna Cieply (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Ethan Strombeck (Auburn) Loss 1 19 2050.3%0–1
4 Miranda Nutter (Putnam County) Win 8 3 1988.3%1–1
6 Janielle Calaunan (Glenbard North) Loss 4 11 2065.1%1–2
8 Alex Desjardins (Lincoln-Way East) Loss 6 9 2080.9%1–3
10 Joseph Holecek (Loyola Academy) Loss 7 10 2080.0%1–4
12 Aakash Shah (Leyden) Loss 6 8 2089.2%1–5
14 Alex Sidler (Lincoln-Way East) Win 7 6 2076.4%2–5

Carson Krol (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Michele Giovacchini (St. Charles East) Win 12 4 2076.4%1–0
3 Amy Paul (Centennial) Loss 6 9 2082.0%1–1
6 Gordon Anderson (Oak Park-River Forest) Loss 9 11 2079.4%1–2
8 Caitlyn Dang (Glenbard North) Win 9 8 2180.1%2–2
9 Eric Webb (Sandburg) Win 9 3 2087.9%3–2
11 Kenny Pontikes (Latin School) Loss 3 9 2082.4%3–3
13 Brett Hancock (Centennial) Loss 4 5 2085.5%3–4

Kevin Lyvers (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
2 Kenny Pontikes (Latin School) Loss 4 11 2081.6%0–1
4 Emily Nakiganda (Barrington) Win 13 4 2085.0%1–1
6 Myles Walker (Homewood-Flossmoor) Win 11 8 2081.0%2–1
7 Thomas Mercurio (Hinsdale Central) Loss 5 9 2071.0%2–2
9 Jaivon Harris (Maine South) Win 8 4 2088.9%3–2
11 Jacob Crowell (Auburn) Win 9 5 2090.3%4–2
13 Roxanne Tang (Barrington) Loss 7 11 2080.1%4–3

Kevin Lyvers also played in 2017.


Armin Pazooki (Ninth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Arjun Nageswaran (Stevenson) Loss 0 19 20n/a0–1
4 Brennan Browning (Lincoln-Way East) Win 9 7 2091.5%1–1
5 Abigail Bergan (Barrington) Loss 5 9 2079.6%1–2
8 Ashley White (Homewood-Flossmoor) Win 9 3 2066.9%2–2
9 Avery Ellis (Latin School) Loss 4 9 2084.2%2–3
12 Robert Bianucci (Sandburg) Win 8 4 2080.0%3–3
13 Andrew Orians (Saint Joseph) Loss 3 12 2084.3%3–4

Christopher Schwartz (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Jarred Baligod (Glenbard North) Win 9 7 2061.8%1–0
3 Weillin Feng (New Trier) Loss 7 8 2173.3%1–1
6 Brady Hagerman (Waubonsie Valley) Win 14 4 2075.7%2–1
7 Chetan Vadali (Latin School) Loss 4 13 2084.3%2–2
10 Chris Bush-Moline (Loyola Academy) Win 9 7 2072.9%3–2
11 Andrew Orians (Saint Joseph) Win 7 6 2063.6%4–2
13 Justin Abel (Auburn) Loss 4 7 2080.6%4–3

Christopher Schwartz also played in 2017.


Sam Summers (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Jonah Biggers (Carbondale) Loss 3 8 2098.1%0–1
4 Joseph Holecek (Loyola Academy) Win 8 6 2090.0%1–1
5 Isaiah Zillman (Homewood-Flossmoor) Loss 3 6 2088.3%1–2
8 Patrick McGreevy (Saint Joseph) Loss 4 11 2098.8%1–3
10 Jainil Modi (Maine East) Win 13 3 2087.7%2–3
12 Isaac Soloveychik (Centennial) Loss 5 10 2089.0%2–4
14 Ritu Dave (Centennial) Loss 7 10 2086.9%2–5

Aristotle Vainikos (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Ona Lamaj (Maine East) Win 17 0 2063.3%1–0
3 Peter Huh (Carbondale) Win 16 3 2074.2%2–0
5 Thomas Kent (Glenbard North) Win 15 4 2075.8%3–0
7 Arjun Nageswaran (Stevenson) Loss 9 10 2058.8%3–1
9 Janellie Roach (Homewood-Flossmoor) Win 14 5 2071.8%4–1
11 David Holmquist (Stevenson) Win 14 4 2057.9%5–1
13 Nick Larson (Belvidere) Win 18 1 2076.7%6–1

Aristotle Vainikos also played in 2016 and 2017.


Sofia Vainikos (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Alex Desjardins (Lincoln-Way East) Win 9 3 2077.2%1–0
3 Timothy Joon-gi Cho (University Lab) Loss 4 15 2086.0%1–1
5 Youngsang Aum (Metea Valley) Loss 6 10 2069.9%1–2
8 Ken Nakamura (Homewood-Flossmoor) Win 10 8 2081.6%2–2
9 Jonah Biggers (Carbondale) Win 10 3 2085.4%3–2
11 Abigail Bergan (Barrington) Loss 3 11 1988.1%3–3
13 Healey Kogan (Stevenson) Win 10 2 2086.2%4–3

Sofia Vainikos also played in 2016 and 2017.


Eric Webb (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Emma Forman (Lake Forest) Win 13 4 2075.4%1–0
3 John Paul Taylor (Carbondale) Loss 9 10 2262.9%1–1
5 Nishit Samarth (Metea Valley) Win 13 3 2081.1%2–1
7 Jacob Crowell (Auburn) Loss 4 5 2273.4%2–2
9 Carson Krol (Sandburg) Loss 3 9 2080.7%2–3
12 Nick Maurer (Centennial) Win 8 7 2068.3%3–3
13 Vincent Cauilan (Glenbard North) Win 6 5 2270.9%4–3