Biology

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.8682.2%
5 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.7196.2%
5 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7191.9%
5 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 0.7171.5%
5 Kuilin Li   New Trier 7 0.7156.3%
5 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 0.7188.7%
5 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.7187.7%
4 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.5787.9%
4 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5772.2%
4 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.5793.6%
4 Varun Cidambi 11 Fremd 7 0.5796.4%
4 Micah Flores   Macomb 7 0.5758.6%
4 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.5786.4%
4 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.5762.5%
4 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.5779.9%
4 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.5791.2%
4 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.5785.3%
4 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.5788.1%
4 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.5782.2%
4 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.5751.6%
3 John Banta   Lake Forest 7 0.4392.2%
3 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.4386.8%
3 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.4390.8%
3 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.4397.4%
3 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.4396.1%
3 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.4376.8%
3 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.4391.5%
3 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.4355.4%
3 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.4383.1%
3 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.4387.0%
3 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.4353.1%
3 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.4386.5%
3 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 0.4346.5%
3 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.4379.6%
3 Jakob Myers 12 Naperville North 7 0.4390.4%
3 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.4388.4%
3 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.4396.4%
3 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.4382.9%
3 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.4392.3%
3 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.4369.9%
3 David Pejic 12 Auburn 7 0.4394.3%
3 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.4391.0%
3 Peter Seymour   New Trier 7 0.4372.4%
3 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.4370.1%
3 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.4392.7%
3 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.4386.8%
3 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 0.4385.8%
3 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.4391.1%
3 Jack Wagner   New Trier 7 0.4376.8%
3 John Waldron 12 Barrington 7 0.4362.7%
3 Owen Young 12 Maine South 7 0.4387.1%
2 Haley Shaw 11 Keith Country Day 6 0.3399.2%
2 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.2998.4%
2 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.2987.4%
2 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.2997.2%
2 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.2998.9%
2 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.2990.5%
2 Andrew Feng   New Trier 7 0.2980.0%
2 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.2953.4%
2 Iz Gius 12 Latin School 7 0.2982.4%
2 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.2997.4%
2 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.2999.1%
2 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.2990.9%
2 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.2998.6%
2 Hanson Hao 10 IMSA 7 0.2962.6%
2 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.2984.7%
2 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.2977.3%
2 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.2997.5%
2 Young Lee 12 Stevenson 7 0.2963.6%
2 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.2943.7%
2 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.2996.0%
2 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.2993.5%
2 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.2983.2%
2 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.2998.9%
2 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.2989.6%
2 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.2990.3%
2 Jake Milner 12 Latin School 7 0.2949.3%
2 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.2985.7%
2 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.2970.9%
2 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.2997.8%
2 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.2999.0%
2 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.2997.0%
2 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.2992.2%
2 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.2992.8%
2 Leif Verace 10 Auburn 7 0.2982.3%
1 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.1484.1%
1 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.2%
1 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.1495.3%
1 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.1497.7%
1 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.1472.4%
1 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.1498.2%
1 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1499.1%
1 Paul Geiger   New Trier 7 0.1498.2%
1 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.1485.9%
1 Alex Guan 11 Fremd 7 0.1491.6%
1 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1495.8%
1 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.1473.6%
1 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.1498.9%
1 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.1498.9%
1 William Jiang 12 Auburn 7 0.1496.6%
1 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.1498.9%
1 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.1494.6%
1 Jordan Kilmer 11 Byron 7 0.1496.2%
1 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.1494.8%
1 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.1485.2%
1 Nick Larson   Belvidere 7 0.1499.3%
1 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.1495.8%
1 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.1493.2%
1 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.1498.7%
1 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.1494.9%
1 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.1498.7%
1 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.1499.1%
1 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1485.1%
1 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.1489.0%
1 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.1498.7%
1 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.1498.7%
1 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.1460.6%
1 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.1480.5%
0 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Logan Kirk 11 Byron 7 0.00n/a
0 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.00n/a
0 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Amy Paul 10 Centennial 7 0.00n/a
0 Vikas Reddy 10 Fremd 6 0.00n/a
0 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.00n/a
0 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a