Instrumental Classical Music

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 John Banta   Lake Forest 7 1.0076.1%
7 Jakob Myers 12 Naperville North 7 1.0072.9%
6 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.8659.6%
6 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.8685.0%
6 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.8689.8%
6 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 0.8648.7%
5 Varun Cidambi 11 Fremd 7 0.7171.8%
5 Andrew Feng   New Trier 7 0.7185.9%
5 Micah Flores   Macomb 7 0.7183.8%
5 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.7192.9%
5 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.7193.1%
5 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 0.7153.3%
5 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.7197.3%
5 Young Lee 12 Stevenson 7 0.7170.8%
5 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.7180.9%
5 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.7178.6%
4 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.5778.2%
4 Alex Guan 11 Fremd 7 0.5794.0%
4 Hanson Hao 10 IMSA 7 0.5789.5%
4 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.5765.2%
4 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.5791.6%
3 Haley Shaw 11 Keith Country Day 6 0.5098.4%
3 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.4395.7%
3 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.4378.9%
3 Paul Geiger   New Trier 7 0.4385.7%
3 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.4369.5%
3 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4387.8%
3 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.4396.2%
3 William Jiang 12 Auburn 7 0.4387.1%
3 Nick Larson   Belvidere 7 0.4389.2%
3 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.4394.7%
3 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.4396.7%
3 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.4381.8%
3 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.4398.4%
3 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.4370.8%
3 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.4374.8%
3 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.4398.6%
2 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.2971.0%
2 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.2990.1%
2 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2991.5%
2 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.2997.6%
2 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.2999.2%
2 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 0.2984.7%
2 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.2995.5%
2 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.2998.5%
2 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.2978.7%
2 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.2998.4%
2 Jordan Kilmer 11 Byron 7 0.2998.8%
2 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.2998.3%
2 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.2993.1%
2 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.2997.1%
2 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.2998.8%
2 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.2996.9%
2 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.2998.4%
2 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.2983.2%
2 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.2997.8%
2 Jake Milner 12 Latin School 7 0.2966.4%
2 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.2998.3%
2 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.2996.0%
2 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.2982.7%
2 Amy Paul 10 Centennial 7 0.2978.0%
2 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.2954.2%
2 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.2967.7%
2 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.2986.4%
2 Peter Seymour   New Trier 7 0.2980.5%
2 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.2996.6%
2 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.2995.6%
2 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.2976.4%
2 Leif Verace 10 Auburn 7 0.2998.8%
2 John Waldron 12 Barrington 7 0.2998.8%
1 Vikas Reddy 10 Fremd 6 0.1795.8%
1 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.1493.3%
1 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1493.3%
1 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1483.7%
1 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.1496.4%
1 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.9%
1 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.1459.4%
1 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.1493.3%
1 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.1484.9%
1 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.1498.9%
1 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.14n/a
1 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.1498.9%
1 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.1473.2%
1 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.1498.7%
1 Kuilin Li   New Trier 7 0.1498.9%
1 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.1498.1%
1 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.1492.4%
1 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.1497.5%
1 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 0.1485.9%
1 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 0.14n/a
1 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.1498.7%
1 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.1484.9%
1 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.1497.8%
1 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.1488.7%
1 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.1497.9%
1 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.1498.8%
1 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1458.5%
1 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.1498.9%
1 Jack Wagner   New Trier 7 0.1481.6%
1 Owen Young 12 Maine South 7 0.1489.1%
0 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.00n/a
0 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.00n/a
0 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.00n/a
0 Iz Gius 12 Latin School 7 0.00n/a
0 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.00n/a
0 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.00n/a
0 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Logan Kirk 11 Byron 7 0.00n/a
0 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.00n/a
0 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.00n/a
0 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 David Pejic 12 Auburn 7 0.00n/a
0 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.00n/a
0 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.00n/a
0 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.00n/a
0 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.00n/a
0 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.00n/a