Chemistry

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 1.0066.6%
6 Kuilin Li   New Trier 7 0.8677.2%
5 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.7176.7%
5 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7163.8%
5 Varun Cidambi 11 Fremd 7 0.7196.2%
5 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.7174.6%
5 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.7175.4%
5 Jordan Kilmer 11 Byron 7 0.7182.2%
5 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.7186.4%
5 Jake Milner 12 Latin School 7 0.7190.4%
5 Jakob Myers 12 Naperville North 7 0.7160.6%
5 Amy Paul 10 Centennial 7 0.7196.5%
5 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.7167.8%
5 Peter Seymour   New Trier 7 0.7164.8%
5 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.7188.7%
5 John Waldron 12 Barrington 7 0.7177.6%
4 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.5772.4%
4 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.5791.8%
4 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5782.0%
4 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.5785.5%
4 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5794.3%
4 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.5794.4%
4 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.5777.2%
4 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 0.5782.8%
4 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.5742.8%
4 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.5795.4%
4 Hanson Hao 10 IMSA 7 0.5765.3%
4 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.5798.6%
4 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 0.5760.1%
4 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.5799.2%
4 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.5781.3%
4 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.5768.5%
4 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.5786.1%
4 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.5786.7%
4 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.5791.0%
4 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.5785.9%
4 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.5794.2%
4 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.5783.8%
4 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.5779.5%
4 Leif Verace 10 Auburn 7 0.5782.1%
4 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.5773.8%
3 John Banta   Lake Forest 7 0.4374.3%
3 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4392.4%
3 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.4394.4%
3 Iz Gius 12 Latin School 7 0.4378.7%
3 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.4396.5%
3 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.4388.1%
3 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.4383.5%
3 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.4387.9%
3 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.4368.2%
3 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.4391.2%
3 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.4369.2%
3 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 0.4380.3%
3 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.4394.3%
3 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.4375.7%
3 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.4390.5%
3 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.4386.8%
3 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.4378.3%
3 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.4377.5%
3 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.4389.3%
3 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.4381.2%
3 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 0.4395.5%
2 Vikas Reddy 10 Fremd 6 0.3398.0%
2 Haley Shaw 11 Keith Country Day 6 0.3399.0%
2 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.2983.5%
2 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.2974.9%
2 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.2995.9%
2 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.2995.5%
2 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.2999.0%
2 Andrew Feng   New Trier 7 0.2984.7%
2 Micah Flores   Macomb 7 0.2976.4%
2 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.2989.4%
2 Alex Guan 11 Fremd 7 0.2989.6%
2 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2992.6%
2 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.2975.6%
2 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.2993.2%
2 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.2994.9%
2 William Jiang 12 Auburn 7 0.2969.7%
2 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.2998.6%
2 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.2977.7%
2 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.2989.8%
2 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.2982.0%
2 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.2988.2%
2 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.2985.2%
2 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.2988.2%
2 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.2998.7%
2 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2984.7%
2 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.2973.1%
2 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.2986.7%
2 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.2999.0%
2 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.2998.8%
2 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.2976.1%
2 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.2962.9%
2 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.2989.8%
2 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.2998.9%
2 Jack Wagner   New Trier 7 0.2999.0%
2 Owen Young 12 Maine South 7 0.29n/a
1 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.1490.8%
1 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.1492.0%
1 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.1459.2%
1 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.1499.2%
1 Paul Geiger   New Trier 7 0.1473.2%
1 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.1499.0%
1 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.1484.7%
1 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.1498.6%
1 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.1480.3%
1 Nick Larson   Belvidere 7 0.1498.8%
1 Young Lee 12 Stevenson 7 0.1497.8%
1 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.1498.8%
1 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.1480.3%
1 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.1488.3%
1 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.1482.7%
1 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.1488.9%
1 David Pejic 12 Auburn 7 0.1456.5%
1 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.14n/a
1 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.1499.0%
1 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.1479.4%
1 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.6%
1 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.1415.4%
1 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.1460.9%
1 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.1492.0%
1 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.1498.8%
1 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.1499.0%
0 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.00n/a
0 Logan Kirk 11 Byron 7 0.00n/a
0 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.00n/a
0 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a