World History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Varun Cidambi 11 Fremd 7 1.0072.2%
7 Hanson Hao 10 IMSA 7 1.0075.7%
6 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.8689.2%
6 Jakob Myers 12 Naperville North 7 0.8648.7%
6 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.8653.0%
6 Vikas Reddy 10 Fremd 7 0.8677.7%
6 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.8675.5%
6 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.8683.0%
6 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.8681.0%
5 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 0.7170.4%
5 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7185.3%
5 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.7184.7%
5 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.7165.0%
5 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 0.7183.9%
5 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.7175.8%
5 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.7185.4%
5 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.7195.3%
5 John Waldron 12 Barrington 7 0.7170.0%
5 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.7196.9%
5 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.7167.8%
4 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5787.5%
4 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.5794.3%
4 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.5782.5%
4 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.5780.4%
4 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.5790.1%
4 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.5782.4%
4 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.5785.5%
4 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 0.5780.2%
4 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.5739.9%
4 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.5790.8%
4 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.5775.9%
4 Jake Milner 12 Latin School 7 0.5793.9%
4 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.5786.5%
4 David Pejic 12 Auburn 7 0.5779.6%
4 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.5786.2%
4 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.5787.7%
4 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.5785.1%
4 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.5789.4%
4 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.5787.6%
4 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.5774.7%
3 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.4395.4%
3 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.4395.1%
3 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.4389.7%
3 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.4381.6%
3 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.4380.2%
3 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.4393.8%
3 Andrew Feng   New Trier 7 0.4378.0%
3 Paul Geiger   New Trier 7 0.4381.0%
3 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.4373.1%
3 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.4390.1%
3 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.4395.9%
3 William Jiang 12 Auburn 7 0.4395.2%
3 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.4385.9%
3 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.4396.4%
3 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.4368.9%
3 Nick Larson   Belvidere 7 0.4392.2%
3 Young Lee 12 Stevenson 7 0.4380.3%
3 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.4374.4%
3 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.4379.8%
3 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.4388.4%
3 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.4394.7%
3 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 0.4381.9%
3 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.4395.6%
3 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.4380.0%
3 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.4388.2%
3 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.4390.4%
3 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.4389.7%
3 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.4370.5%
3 Amy Paul 10 Centennial 7 0.4394.7%
3 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.4390.8%
3 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.4389.3%
3 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 0.4367.2%
3 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.4386.9%
3 Leif Verace 10 Auburn 7 0.4378.6%
2 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.2995.8%
2 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.2998.8%
2 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.2987.8%
2 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2995.6%
2 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.2991.3%
2 Micah Flores   Macomb 7 0.2981.3%
2 Iz Gius 12 Latin School 7 0.2995.1%
2 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.2993.5%
2 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.2977.6%
2 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.2989.9%
2 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.2993.1%
2 Jordan Kilmer 11 Byron 7 0.2985.7%
2 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.2978.7%
2 Logan Kirk 11 Byron 7 0.2992.9%
2 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.2995.2%
2 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.2980.7%
2 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.2979.9%
2 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.2995.3%
2 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2995.4%
2 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.2994.8%
2 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.2997.5%
2 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.2984.5%
2 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.2996.8%
2 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.2992.7%
2 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.2987.2%
2 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.2985.0%
2 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.2998.8%
2 Owen Young 12 Maine South 7 0.2993.1%
1 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.1499.3%
1 John Banta   Lake Forest 7 0.1472.7%
1 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1478.9%
1 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.9%
1 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.1484.5%
1 Alex Guan 11 Fremd 7 0.1450.5%
1 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.1484.5%
1 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.1498.2%
1 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.1483.2%
1 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.1499.0%
1 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.1486.8%
1 Kuilin Li   New Trier 7 0.1499.3%
1 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.1481.8%
1 Haley Shaw 11 Keith Country Day 7 0.1483.5%
1 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.1470.2%
1 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.1488.4%
1 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.1439.1%
0 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.00n/a
0 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.00n/a
0 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.00n/a
0 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.00n/a
0 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.00n/a
0 Peter Seymour   New Trier 7 0.00n/a
0 Jack Wagner   New Trier 7 0.00n/a