European History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 Matthew Lehmann 12 Barrington 7 0.8655.7%
6 Jaden Lucas 11 Carbondale 7 0.8675.6%
6 Ali Saeed 12 Stevenson 7 0.8656.8%
5 Varun Cidambi 11 Fremd 7 0.7179.8%
5 Addison Hagerman 12 Waubonsie Valley 7 0.7160.5%
5 Lily Hamer 12 Homewood-Flossmoor 7 0.7169.3%
5 Mark Malitz 11 Maine East 7 0.7170.5%
5 Jakob Myers 12 Naperville North 7 0.7168.2%
5 Conrad Oberhaus 11 Stevenson 7 0.7181.8%
5 Prey Patel 11 Hoffman Estates 7 0.7184.8%
5 Govind Prabhakar 9 Stevenson 7 0.7157.4%
5 Alex Reuter 11 Latin School 7 0.7173.4%
5 Dimitri Speron 11 Maine South 7 0.7174.0%
5 Ethan Strombeck 10 Auburn 7 0.7184.6%
5 Arjun Sundararajan 11 Metea Valley 7 0.7182.6%
5 John Waldron 12 Barrington 7 0.7144.9%
4 Lilly Chavez 10 Auburn 7 0.5781.2%
4 Jackson Coleman 11 Latin School 7 0.5766.5%
4 Isabella Falsetti 11 Keith Country Day 7 0.5787.3%
4 Michael Finnegan 12 Loyola Academy 7 0.5776.7%
4 Patrick Harris 12 Saint Viator 7 0.5794.5%
4 Andrew Iliescu 12 Maine East 7 0.5785.7%
4 Kieran Kaempen 12 Metea Valley 7 0.5784.1%
4 Nick Kaminsky 11 Metea Valley 7 0.5772.2%
4 Jordan Kilmer 11 Byron 7 0.5793.8%
4 Alan Koval 12 St. Charles East 7 0.5793.8%
4 Olivia Lamberti 10 Stevenson 7 0.5785.1%
4 Maria Marzullo 12 Sandburg 7 0.5794.1%
4 Jack Mayer 12 Loyola Academy 7 0.5766.2%
4 Alec Podl 11 St. Charles East 7 0.5778.1%
4 Vikas Reddy 10 Fremd 7 0.5784.9%
4 Peter Seymour   New Trier 7 0.5777.4%
4 Ishan Shah 11 Metea Valley 7 0.5775.1%
4 Luca Strohmeier 11 Homewood-Flossmoor 7 0.5765.8%
4 Erti Tushe 11 Maine East 7 0.5780.0%
3 John Banta   Lake Forest 7 0.4390.8%
3 Kristie Bodak 12 Keith Country Day 7 0.4391.1%
3 Nathaniel Bouchie 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4398.8%
3 Zane Clevenger 11 Auburn 7 0.4368.2%
3 Iz Gius 12 Latin School 7 0.4369.0%
3 Hunter Godina 11 St. Charles East 7 0.4387.3%
3 Stephen Hannon 12 Saint Viator 7 0.4380.1%
3 Hanson Hao 10 IMSA 7 0.4379.3%
3 Kyle Kierzyk 12 Wheaton Warrenville South 7 0.4371.4%
3 Jake Milner 12 Latin School 7 0.4356.5%
3 Yaseen Mozaffar 12 Sandburg 7 0.4370.6%
3 Gunalan Natesan 12 Hoffman Estates 7 0.4386.9%
3 Jack Nugent 9 Loyola Academy 7 0.4352.7%
3 Alex Orlov 12 IMSA 7 0.4399.2%
3 Srini Pandiyan 12 Maine East 7 0.4395.5%
3 Nicholas Parekh 11 Fremd 7 0.4376.4%
3 David Pejic 12 Auburn 7 0.4353.5%
3 Nitin Prabakaran 11 Fremd 7 0.4391.6%
3 Shiv Ray 12 Hoffman Estates 7 0.4381.3%
3 Haley Shaw 11 Keith Country Day 7 0.4394.7%
3 Sean Sumugat 10 Loyola Academy 7 0.4356.4%
3 Chetan Vadali 10 Latin School 7 0.4346.5%
3 Owen Young 12 Maine South 7 0.4380.1%
2 Summer Abraham 10 Latin School 7 0.2973.8%
2 Liam Anderson 11 Metea Valley 7 0.2987.6%
2 Victor Aristakessian 9 Fenton 7 0.2969.9%
2 Michael Bonthron 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2969.5%
2 Ethan Bosch 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2958.5%
2 Alex Eastman 12 Naperville North 7 0.2978.9%
2 Andrew Feng   New Trier 7 0.2970.5%
2 Micah Flores   Macomb 7 0.2968.8%
2 Colin Groh 12 Buffalo Grove 7 0.2969.6%
2 Samantha Hoffman 12 Fenton 7 0.2999.6%
2 Eric Hoshaw 11 Byron 7 0.2975.8%
2 Jonathan Kim 11 Hoffman Estates 7 0.2999.1%
2 Logan Kirk 11 Byron 7 0.2994.5%
2 Arpan Laha 12 Metea Valley 7 0.2969.8%
2 Kuilin Li   New Trier 7 0.2961.9%
2 Alex Mayani 11 Hoffman Estates 7 0.2976.4%
2 Charles Metz 9 Carbondale 7 0.2999.6%
2 Ken Nakamura 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2976.9%
2 Jake Noe 12 Marian Central Catholic 7 0.2992.9%
2 John Papas Dennerline   New Trier 7 0.2998.7%
2 Amy Paul 10 Centennial 7 0.2998.8%
2 Ed Pittsford   Wheaton Warrenville South 7 0.2978.5%
2 Aristotle Vainikos 10 Sandburg 7 0.2966.1%
2 Sofia Vainikos 10 Sandburg 7 0.2999.1%
2 Myles Walker 10 Homewood-Flossmoor 7 0.2989.3%
1 Mayokun Abiona 11 Sandburg 7 0.1465.9%
1 Zoe Baker 11 Sandburg 7 0.1499.2%
1 Dean Chou 12 Metea Valley 7 0.1499.7%
1 Gretchen Coleman 11 Fremd 7 0.1498.5%
1 Claudia Danowski 11 Sandburg 7 0.1497.4%
1 Paul Geiger   New Trier 7 0.1499.0%
1 Alex Guan 11 Fremd 7 0.1498.7%
1 Gage Gulley 10 Carbondale 7 0.1498.3%
1 Jimmy Humphrey 10 Homewood-Flossmoor 7 0.1498.9%
1 Matt Hurley 10 Latin School 7 0.1499.0%
1 Jackson Huttner 12 St. Charles East 7 0.1494.1%
1 William Jiang 12 Auburn 7 0.1492.6%
1 Brian Kalathiveetil 12 Waubonsie Valley 7 0.1440.1%
1 Abito Kolamkanny 11 Maine East 7 0.1470.5%
1 Nick Larson   Belvidere 7 0.1498.4%
1 Eddy Lee 11 Latin School 7 0.1447.2%
1 Young Lee 12 Stevenson 7 0.1458.5%
1 Jimmy Lipsey   New Trier 7 0.1479.4%
1 Advay Mahajan 11 Fremd 7 0.1490.9%
1 Bennett Maston   Wheaton Warrenville South 7 0.1484.1%
1 Nick McCaulley 10 Saint Viator 7 0.1478.7%
1 Sabrina Meng 9 Auburn 7 0.1448.8%
1 Deepak Moparthi 11 Stevenson 7 0.1490.0%
1 Kenny Pontikes 9 Latin School 7 0.1479.4%
1 Ana Pranger 11 Latin School 7 0.1471.4%
1 Shamsheer Rana 11 Stevenson 7 0.1484.4%
1 Chirag Shah 12 Sandburg 7 0.1479.4%
1 Isaac Soloveychik 10 Centennial 7 0.1499.0%
1 Shawn Yoshida 12 Naperville North 7 0.1442.6%
1 Navin Yuvaraj 11 Fremd 7 0.1498.3%
0 Rohin Bhasin 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Chris Bush-Moline 9 Loyola Academy 7 0.00n/a
0 Suteetida Chit-Arkhah 10 Maine South 7 0.00n/a
0 Michael Colton 11 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Jacob Fiedler 12 Marian Central Catholic 7 0.00n/a
0 Jack Gentile 12 Maine South 7 0.00n/a
0 Jason Gluzkin 11 Maine East 7 0.00n/a
0 Maria Kedzierski 10 Maine South 7 0.00n/a
0 Ian Kinsel 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Miles Ollee 12 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Nikhil Sivapatham 12 Naperville North 7 0.00n/a
0 Shreya Sriram 11 Stevenson 7 0.00n/a
0 Morad Suliman 11 Auburn 7 0.00n/a
0 Leif Verace 10 Auburn 7 0.00n/a
0 Jack Wagner   New Trier 7 0.00n/a