Current Events

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
7 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 1.0061.9%
7 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 1.0059.5%
6 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.8649.2%
6 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.8667.9%
6 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.8667.1%
6 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.8671.2%
6 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.8641.2%
6 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.8669.9%
5 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.7157.5%
5 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.7174.6%
5 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.7176.1%
5 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.7169.6%
5 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.7176.4%
5 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.7147.7%
5 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.7165.7%
5 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.7171.8%
5 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.7168.7%
5 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.7154.9%
5 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.7178.1%
5 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.7190.9%
5 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.7169.1%
5 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.7176.2%
5 Brady Williams 11 IMSA 7 0.7175.5%
5 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.7180.2%
4 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.5777.6%
4 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.5765.8%
4 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.5762.9%
4 Archan Das 11 IMSA 7 0.5770.0%
4 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.5777.6%
4 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.5797.7%
4 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.5778.0%
4 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.5785.0%
4 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.5767.0%
4 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.5779.8%
4 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.5787.9%
4 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.5784.7%
4 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.5780.1%
4 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.5773.1%
4 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.5770.7%
4 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.5779.9%
4 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.5783.0%
4 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.5775.7%
4 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.5786.0%
4 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.5786.9%
4 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.5785.3%
4 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.5779.5%
4 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.5765.7%
4 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.5774.9%
4 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.5762.2%
4 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.5771.4%
4 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.5777.2%
3 Justin Abel 11 Auburn 7 0.4386.3%
3 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.4389.2%
3 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.43100.0%
3 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.4366.9%
3 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.4388.7%
3 Rose Branson 12 Latin School 7 0.4372.6%
3 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.4362.4%
3 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.43100.0%
3 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4368.6%
3 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.43100.0%
3 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.4374.8%
3 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.4380.7%
3 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.4387.3%
3 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.4357.8%
3 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.4384.0%
3 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.4373.1%
3 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.4394.1%
3 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.4342.3%
3 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.4355.9%
3 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.4388.0%
3 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.4355.4%
3 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.4387.6%
3 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.4383.8%
3 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.4376.1%
3 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.4374.6%
2 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.2952.9%
2 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2970.3%
2 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.2963.4%
2 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.2979.4%
2 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.29100.0%
2 Andy Granath 12 Auburn 7 0.2978.0%
2 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.2976.1%
2 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.2943.1%
2 Tony Huang 12 Lisle 7 0.2969.3%
2 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.2996.5%
2 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.29100.0%
2 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.2941.3%
2 David Lignan 11 Sandburg 7 0.29100.0%
2 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.2994.2%
2 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.2977.2%
2 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.2989.9%
2 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.29100.0%
2 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.2979.2%
2 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.2959.4%
2 James Shields 10 Auburn 7 0.2972.2%
2 Franchesca Starecheski 11 Maine South 7 0.29100.0%
2 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.2951.3%
2 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.2941.4%
2 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.2972.2%
2 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.2968.6%
2 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.29100.0%
2 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.2997.1%
1 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.1464.4%
1 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.1464.4%
1 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.1459.2%
1 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 7 0.1488.2%
1 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.1466.7%
1 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.14100.0%
1 Danny Kim 11 Fremd 7 0.14100.0%
1 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.1469.3%
1 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Tony Martin 11 IMSA 7 0.14100.0%
1 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.1499.0%
1 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.1445.6%
1 Sophia Price 9 Barrington 7 0.1494.2%
1 Timothy Price 10 Barrington 7 0.1471.9%
1 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.14100.0%
1 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.14100.0%
0 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.00n/a
0 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.00n/a
0 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.00n/a
0 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.00n/a
0 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.00n/a
0 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.00n/a
0 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.00n/a
0 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.00n/a