European History

Tiebreakers are excluded.

Pts Player Year School TUH PPTUHCDepth
6 David Holmquist 12 Stevenson 7 0.8679.6%
6 Arjun Nageswaran 11 Stevenson 7 0.8670.1%
6 Armin Pazooki 10 Sandburg 7 0.8668.1%
6 Govind Prabhakar 12 Stevenson 7 0.8659.5%
5 Aadit Juneja 9 Stevenson 7 0.7168.6%
5 Sophie Netzel 12 Glenbard West 7 0.7165.5%
5 Henry Nunns 11 St. Charles East 7 0.7168.7%
5 Christopher Schwartz 12 Sandburg 7 0.7174.2%
5 Bryan Wan 11 Fremd 7 0.7188.5%
4 Justin Abel 11 Auburn 7 0.5763.0%
4 Pinaki Bhagavan 12 Hinsdale Central 7 0.5789.6%
4 Chinmay Bhogilal 11 Metea Valley 7 0.5769.5%
4 Tommy Figura 12 New Trier 7 0.5786.4%
4 Michele Giovacchini 12 St. Charles East 7 0.5778.6%
4 Amer Goel 11 Hinsdale Central 7 0.5784.7%
4 Andy Granath 12 Auburn 7 0.5775.3%
4 Anthony Malysz 11 Sandburg 7 0.5794.2%
4 Henry Moore IV 12 Centennial 7 0.5784.4%
4 Liam Starnes 11 Barrington 7 0.5782.2%
4 Roxanne Tang 12 Barrington 7 0.5791.3%
4 Ryan Tsau 12 Palatine 7 0.5771.2%
4 Kelly Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.5793.5%
4 Eli Tsung 11 Carbondale 7 0.5786.3%
4 Justin Wytmar 11 Buffalo Grove 7 0.5758.4%
3 Manvit Adusumilli 12 Hinsdale Central 7 0.4395.6%
3 Anmol Dash 10 Stevenson 7 0.4389.6%
3 Saketh Dontarajus 9 Keith Country Day 7 0.4387.2%
3 Terrence Ducksworth 12 Lincoln-Way East 7 0.4389.7%
3 Weillin Feng 12 New Trier 7 0.4358.3%
3 Emma Forman 12 Lake Forest 7 0.4392.0%
3 Ben Fry 12 Chicago Christian 7 0.4363.5%
3 Allen Guo 11 Stevenson 7 0.4352.2%
3 Abraham Holtermann 12 Barrington 7 0.4390.7%
3 Tony Huang 12 Lisle 7 0.4389.5%
3 Michael Hunding 10 IMSA 7 0.4385.8%
3 Leon Kamenev 12 Hinsdale Central 7 0.4359.8%
3 Janaki Kapadia 9 University Lab 7 0.4386.5%
3 Michael Karpov 9 Barrington 7 0.4384.9%
3 Pooja Khatri 11 Hoffman Estates 7 0.4385.9%
3 Arthur Kot 10 Leyden 7 0.4391.3%
3 Anand Krishnan 10 Hoffman Estates 7 0.4374.0%
3 Jonathan Lau 11 University Lab 7 0.4358.6%
3 Gavin McCarthy 11 Fremd 7 0.4387.7%
3 Abby McCreary 12 Lincoln-Way East 7 0.4394.9%
3 Thomas Mercurio 12 Hinsdale Central 7 0.4381.7%
3 Emily Nakiganda 10 IMSA 7 0.4394.6%
3 Karthik Pasupula 12 Metea Valley 7 0.43100.0%
3 Aayush Patel 12 Metea Valley 7 0.4389.9%
3 Kenny Pontikes 12 Latin School 7 0.4370.2%
3 Adam Read 10 Metea Valley 7 0.4381.9%
3 Shreya Seetharam 11 Fremd 7 0.4389.7%
3 Colin Stewart 9 Barrington 7 0.4390.6%
3 Ashish Subramanian 12 Hoffman Estates 7 0.4369.4%
3 Sumesh Sundaresan 12 Metea Valley 7 0.4375.7%
3 Henry Thomas 12 Auburn 7 0.4369.7%
3 Anson Troutman 12 Lisle 7 0.4385.0%
3 Stella Tsogtjargal 10 Maine East 7 0.4389.7%
3 Eric Webb 11 Sandburg 7 0.4356.8%
3 Brady Williams 11 IMSA 7 0.4388.1%
3 Allie Yang 11 Hinsdale Central 7 0.4372.6%
2 Alex Desjardins 12 Lincoln-Way East 6 0.3394.7%
2 Luis Angeles 10 Auburn 7 0.2985.8%
2 Sam Ayodiran 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2991.9%
2 Aryan Bahl 11 Hinsdale Central 7 0.2986.2%
2 Heff Batbold 12 Glenbrook South 7 0.2976.3%
2 Hannah Beezie 11 Homewood-Flossmoor 7 0.2984.9%
2 Giifti Benti 10 Carbondale 7 0.29100.0%
2 Kevin Berner 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2996.3%
2 Robert Bianucci 11 Sandburg 7 0.2980.7%
2 Dylan Bowman 12 University Lab 7 0.2999.0%
2 Will Cravitz 12 Latin School 7 0.2992.1%
2 Matthew Ferracuti 12 Lincoln-Way East 7 0.29100.0%
2 Arunabh Ganguli 9 Stevenson 7 0.2986.7%
2 Jacob Grandinetti 12 Maine South 7 0.2994.7%
2 Anthony Hudgens 12 Lisle 7 0.2968.4%
2 Danny Kim 11 Fremd 7 0.2995.6%
2 Theo Kokonas 11 Latin School 7 0.2987.0%
2 Nick Maurer 11 Centennial 7 0.2976.3%
2 Luke Meacham 10 Lincoln-Way East 7 0.2984.2%
2 Jyllyan Mueller 12 Leyden 7 0.2985.9%
2 Marta Narag 10 Carbondale 7 0.2993.0%
2 Sidd Ohja 10 Lake Forest 7 0.2991.4%
2 Siddhant Panse 11 Metea Valley 7 0.2993.8%
2 Eric Piros 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2996.1%
2 Osbaldo Porrua 12 Leyden 7 0.2992.7%
2 Sophia Price 9 Barrington 7 0.2991.4%
2 Timothy Price 10 Barrington 7 0.2973.5%
2 Janellie Roach 12 Homewood-Flossmoor 7 0.2991.4%
2 Eduardo Rodriguez 10 Auburn 7 0.2991.6%
2 Brad Rudy 12 Lincoln-Way East 7 0.2990.0%
2 Ben Scott 12 Lake Forest 7 0.2982.8%
2 Aakash Shah 12 Leyden 7 0.2991.9%
2 James Shields 10 Auburn 7 0.2992.5%
2 Matthew Tang 12 University Lab 7 0.2992.7%
2 Tejas Vadali 11 Latin School 7 0.2991.1%
2 Anya Wetzel 11 Centennial 7 0.29100.0%
2 James Wiedow 12 Belvidere 7 0.2979.7%
1 Franchesca Starecheski 11 Maine South 6 0.1781.0%
1 Terrence Amador 11 Sandburg 7 0.1484.6%
1 Anish Arora 10 Stevenson 7 0.1476.4%
1 Rose Branson 12 Latin School 7 0.1495.0%
1 Rocky Daehler 11 Maine South 7 0.14100.0%
1 Archan Das 11 IMSA 7 0.1491.2%
1 Alonso Gutierrez de Velasco 11 Lincoln-Way East 7 0.1492.8%
1 Nikhil Jain 11 St. Charles East 7 0.14100.0%
1 Emily Johnson 10 IMSA 7 0.1482.4%
1 Ken Johnson 12 Dunlap 7 0.14100.0%
1 Kevin Joseph 12 Maine East 7 0.1475.8%
1 Arjun Kala 9 University Lab 7 0.1482.8%
1 Ona Lamaj 12 Maine East 7 0.1441.3%
1 Matthew Lee 12 IMSA 7 0.1461.8%
1 David Lignan 11 Sandburg 7 0.1492.6%
1 Lisa Lukasz 11 Maine South 7 0.1498.1%
1 Kevin Lyvers 12 Sandburg 7 0.14100.0%
1 Amogh Mantri 11 Hinsdale Central 7 0.14100.0%
1 Marcos Pineda 12 Hoffman Estates 7 0.1482.8%
1 Rishi Raghavapudi 11 Metea Valley 7 0.1469.3%
1 Krishi Rana 12 Maine East 7 0.1492.7%
1 Joe Schwister 10 Latin School 7 0.1476.7%
1 John Paul Taylor 12 Carbondale 7 0.14100.0%
1 Lawrence Zhao 10 University Lab 7 0.1491.0%
0 Kendall Blankenburg 12 Lincoln-Way East 7 0.00n/a
0 Michael Garrity 12 Homewood-Flossmoor 7 0.00n/a
0 Matthew Hege 11 Centennial 7 0.00n/a
0 Tony Martin 11 IMSA 7 0.00n/a
0 Charles Metz 12 Carbondale 7 0.00n/a
0 Sinecio Morales 9 Auburn 7 0.00n/a
0 Nishit Samarth 12 Metea Valley 7 0.00n/a