Player Detail: University Lab

Dylan Bowman (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
2 Alex Desjardins (Lincoln-Way East) Win 19 0 2071.4%1–0
3 Heff Batbold (Glenbrook South) Win 14 2 2072.3%2–0
5 Bryan Wan (Fremd) Win 9 8 2065.1%3–0
7 Justin Wytmar (Buffalo Grove) Win 13 5 2051.2%4–0
9 Matthew Lee (IMSA) Win 10 8 2070.0%5–0
11 Thomas Mercurio (Hinsdale Central) Win 10 7 2075.7%6–0
13 Arjun Nageswaran (Stevenson) Win 10 9 2077.0%7–0

Dylan Bowman also played in 2018.


Arjun Kala (Ninth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
2 Nick Maurer (Centennial) Loss 6 11 2075.6%0–1
4 Alonso Gutierrez de Velasco (Lincoln-Way East) Win 9 8 2075.3%1–1
5 Henry Thomas (Auburn) Loss 5 9 2092.6%1–2
8 Michele Giovacchini (St. Charles East) Win 9 8 2072.9%2–2
10 David Holmquist (Stevenson) Loss 8 10 2081.0%2–3
12 Luis Angeles (Auburn) Win 11 7 2077.9%3–3
13 Terrence Ducksworth (Lincoln-Way East) Win 6 3 2086.6%4–3

Janaki Kapadia (Ninth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
2 Karthik Pasupula (Metea Valley) Win 9 1 2080.1%1–0
3 Ken Johnson (Dunlap) Loss 5 12 2082.5%1–1
5 Pooja Khatri (Hoffman Estates) Loss 6 8 2093.4%1–2
8 Sophia Price (Barrington) Win 8 7 2073.2%2–2
10 Rishi Raghavapudi (Metea Valley) Loss 6 13 2074.0%2–3
12 Nishit Samarth (Metea Valley) Loss 8 9 2085.8%2–4
14 Anya Wetzel (Centennial) Win 10 9 2089.0%3–4

Jonathan Lau (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 Anson Troutman (Lisle) Win 19 0 2055.8%1–0
3 Emily Nakiganda (IMSA) Win 12 5 2067.3%2–0
5 Eric Piros (Homewood-Flossmoor) Win 16 3 2076.1%3–0
7 Roxanne Tang (Barrington) Win 12 6 2062.3%4–0
9 Rose Branson (Latin School) Win 11 6 2053.1%5–0
11 Arjun Nageswaran (Stevenson) Loss 8 11 2070.4%5–1
13 Govind Prabhakar (Stevenson) Loss 8 12 2088.7%5–2

Jonathan Lau also played in 2018.


Matthew Tang (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
2 Ben Scott (Lake Forest) Win 9 6 2078.6%1–0
3 Justin Abel (Auburn) Loss 8 10 2072.6%1–1
5 Arthur Kot (Leyden) Win 7 4 2080.6%2–1
7 Anish Arora (Stevenson) Loss 5 6 2066.7%2–2
9 Janellie Roach (Homewood-Flossmoor) Win 8 6 2073.1%3–2
11 Stella Tsogtjargal (Maine East) Win 7 4 2079.7%4–2
13 Aadit Juneja (Stevenson) Loss 4 10 2058.5%4–3

Lawrence Zhao (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHCDepthRec. After
1 David Lignan (Sandburg) Win 13 3 2082.6%1–0
3 Will Cravitz (Latin School) Loss 7 10 2076.0%1–1
5 Aayush Patel (Metea Valley) Win 11 4 2079.0%2–1
7 Anthony Hudgens (Lisle) Win 10 4 2077.2%3–1
9 Saketh Dontarajus (Keith Country Day) Win 12 4 2087.8%4–1
11 Bryan Wan (Fremd) Loss 3 9 2052.5%4–2
13 Tony Huang (Lisle) Win 8 2 2084.0%5–2